پنج میلیارد ریال اعتبار به مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای مریوان اختصاص یافت

سنندج- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد گفت:‌ پنج میلیارد اعتبار به مرکز آمورش فنی و حرفه ای شهرستان مریوان اختصاص داده شد.

شیوا قاسمی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ در سفر دکتر اوسط هاشمی رییس سازمان فنی و حرفه ای به شهرستان مریوان موضوع تجهیز اداره فنی و حرفه ای این شهرستان و تجهیز ۲ واحد گلخانه ای به صورت ویژه بررسی و مطرح شد.

وی افزود:‌ با پیگیری های انجام شده موفق شدیم پنج میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز ۲ واحد گلخانه مریوان اختصاص دهیم و قرار است ظرف چند روز آینده به حساب فنی حرفه ای مریوان واریز شود.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی از ارتقاء مرکز فنی و حرفه ای شهرستان مریوان به یک مرکز بین المللی خبر داد و گفت: به زودی تجهیزات و امکانات لازم خوابگاهی برای این مرکز فراهم می شود.

وی یادآور شد:‌ باتوجه به مرزی بودن شهرستان مریوان ارتقاء مرکز فنی و حرفه ای این شهرستان ظرفیت بسیار خوبی برای حضور مربیان حرفه‌ای و توانمند استان در اقلیم کردستان عراق را فراهم می کند و از همه مهمتر اینکه این مرکز ظرفیت جذب دانشجوی خارجی را نیز می تواند داشته باشد.

قاسمی پور اضافه کرد: در شهرستان مریوان ظرفیت ها و پتانسیل بسیار خوبی به ویژه در بخش نیروی جوان و ماهر وجود دارد که آموزش این افراد می تواند تولید و اشتغال در سطح شهرستان و استان را رقم بزند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:‌ کمیسیون آموزش مجلس یازدهم نگاه خوبی به حوزه مهارت آموزی دارند و در بودجه سال ۱۴۰۰ برای نخستین بار پنج درصد از اعتبارات تبصره ۱۸ به آموزش‌ فنی و حرفه‌ای اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: در بودجه امسال اعتبارات جاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور رشد ۷۰ درصدی داشته است و معادل 16 هزار میلیارد ریال است.

قاسمی پور با بیان اینکه آمار افراد تحصیل کرده دانشگاهی روبه افزایش است گفت: اگر این افراد همزمان با تحصیل مهارت آموزی را نیز کسب کنند با ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری افراد تحصیل کرده مواجه خواهیم شد.

وی به توانمند سازی روستاهای شهرستان مریوان و سروآباد اشاره کرد و گفت: باید در هر روستا آموزش های لازم و منطبق با آن روستا برای جوانان آموزش داده شود و تبدیل به برند آن روستا شود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به خانواده های تحت پوشش و نیازمند می تواند باعث خودکفایی و اشتغال آنها شود لذا برگزاری کلاس های آموزشی در سطح روستاها یک ضرورت است.

شهرستان مرزی مریوان با جمعیت ۱۵۳ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha