عزیزی خادم: نگاه فدراسیون به فوتبال زنان توسعه محور است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون فوتبال گفت: نگاه به فوتبال زنان، توسعه محور است. از باشگاه‌ها می‌خواهم که به فوتبال و فوتسال زنان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در نشستی که امروز(یکشنبه) با حضور «شهاب‌الدین عزیزی خادم»  رئیس فدراسیون، «شهره موسوی»  نایب رئیس فدراسیون در امور زنان، «مریم آزمون» سرمربی تیم جوانان و «شادی مهینی»  سرمربی تیم نوجوانان برگزار شد. برنامه‌های آتی هر ۲ تیم مورد بررسی قرار گرفت.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: نگاه فدراسیون فوتبال به زنان نگاه توسعه محور است. نیمی از جمعیت کشور زنان هستند. از باشگاه‌ها می‌خواهم که به فوتبال و فوتسال زنان توجه ویژه‌ای داشته باشند و در این زمینه تیم‌داری کنند. در تیر و مردادماه بازی‌های تدارکاتی را برای زنان در نظر داریم و قرار شد نایب رئیس فدراسیون در امور زنان این بازی‌ها را بررسی کند.

«شهره موسوی» نایب رئیس سوم فدراسیون هم خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیتی که رئیس فدراسیون به فوتبال زنان می‌دهد این نشست را با سرمربیان تیم‌های ملی زنان امروز برگزار کردیم. «مریم ایراندوست»  سرمربی تیم بزرگسالان به دلیل برخی از مشکلات نتوانست خود را به جلسه امروز برساند که در روزهای آتی نیز با وی نشستی را با حضور رییس فدراسیون برگزار خواهیم کرد.

وی در ادامه در خصوص برنامه‌های پیشرو تیم‌های ملی زنان گفت: تیم ملی جوانان خود را برای حضور در مسابقات کافا آماده می‌کند و به همین منظور نخستین اردوی خود را از روز سه‌شنبه (۲۱ اردیبهشت) طبق دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا آغاز می‌کند. امیدوارم در این مسابقات نمایندگان خوبی برای کشورمان باشند. همچنین تیم ملی بزرگسالان ۲ دیدار دوستانه در بلاروس خواهد داشت. فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را برای برگزاری هر چه بهتر اردوها خواهد داشت و در تورنمنت‌هایی که دعوت می‌شویم، حضوری مستمر خواهیم داشت تا بتوانیم توانمندی بازیکنانمان را بالاتر ببریم.

«شادی مهینی» سرمربی تیم فوتبال نوجوانان نیز اظهار داشت: در این نشست در خصوص برگزاری اردوهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال نوجوانان و بررسی برنامه‌های آماده‌سازی  بحث و تبادل نظر شد. یکی از مهمترین نیازی که کادر فنی برای حضوری موفق در رقابت‌های قهرمانی آسیا دارد حضور مدیر فنی، مربی دروازبانان و بدنساز است که این موارد را به رئیس فدراسیون فوتبال گزارش دادم.

وی یادآور شد: یکی از مشکلات ما فعالیت نکردن تیم‌ها در بخش پایه است. اگر باشگاه‌های لیگ برتر یا دسته اول در رده‌های پایه تیم‌داری کنند، فوتبال زنان در چند سال آینده در مسیر رشد و موفقیت خوبی قرار می‌گیرد. ضمن اینکه ایجاد پایگاه‌های استعدادیابی و فعالیت در این زمینه بر عهده استان‌ها و شهرستان‌ها خواهد بود تا از این پس شاهد روند رو به رشد در بخش فوتبال زنان باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha