تلاش برای تسهیل ورود شرکت‌های صنعت آب و برق به بازار اوراسیا

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر امور بازرگانی و توسعه پوشش‌های بیمه‌ای شرکت ساتکاب (شرکت ساخت و تهیه کالاهای برق ایران) گفت: ساتکاب با شناسایی و معرفی شرکت‌های صنعت آب و برق، بسترِ ورود آنها به بازارهای صادراتی روسیه و کشورهای اوراسیا را هموار می‌کند.

به‌گزارش روزیکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «سید عباس جعفری» افزود: توسعه صادرات در عرصه‌های مختلف منجر به رونق اقتصاد و ارزش افزوده‌ به عنوان پشتوانه حضور قوی‌تر در صنایع داخلی و خارجی خواهد شد.

وی ضمن اشاره به توانمندی‌های مطلوب «صنعت آب و برقِ» ایران، پشتیبانی از صنایع داخلی برای حضور در خارج از مرزها را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: شناسایی شرکت‌های فعال در «صنعت آب و برق» و تلاش جهت انطباق آنها با استانداردهای بین المللی و سطح استانداردهای Gost روسیه، از اهمیت ویژه‌ای برای حضور در خارج از مرزها به‌ویژه روسیه و کشورهای اورسیا دارد. 

جعفری ضمن تاکید بر اهمیت «بازار اوراسیا» برای ایران به‌ویژه در حوزه «صنعت آب و برق» و اقبال خوبِ کالا و خدمات کشورمان در روسیه و دیگر کشورها گفت: ساتکاب با شناسایی و معرفی شرکت‌های فعال در این عرصه که ظرفیت‌های کمی و کیفی مطلوبی را دارا هستند، درصدد است تا با توسعه و استمرار دامنه حضور این شرکت‌ها در کشورهای مذکور، علاوه بر اشتغالزایی بیشتر، درآمدِ بیشتری برای کشورمان نیز به ارمغان آورد.

مدیرکل دفتر امور بازرگانی و توسعه پوشش‌های بیمه‌ای ساتکاب، تمهیدات اندیشیده شده در زمینه‌های «مشاوره ای»، «بازرگانی»، «بانکی»، «گمرکی» و «بازاریابی» را از جمله اقدم‌های شرکت ساتکاب جهت افزایش حضور کمی و کیفی شرکت‌های فعال در صنعت آب و برق با ظرفیت‌های خوب ذکر کرد. 

جعفری در ادامه،  برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی را فرصتی برای حضور خوبِ فعالان در حوزه‌های مختلف از جمله صنایع آب و برق دانست و ادامه داد: برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی اوراسیا در تهران نیز از جمله فرصت‌هایی به شمار می‌آید که شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ حاضر در صنعت آب و برق می‌توانند از آن به نفع حضور حداکثری در کشورهای دیگر بهره جویند.

وی ضمن اشاره به اینکه زمان برگزاری نمایشگاه مذکور به تیرماه سال جاری موکول شده است، افزود: برگزاری این نمایشگاه با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی در عالی‌ترین سطوح ممکن، مسلماً می‌تواند به معرفی توانمندی‌های موجود در صنعت آب و برق کمک کند و مبادلات تجاری فیمابین را افزایش دهد.

به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران که در منطقه جغرافیایی ویژه ای قرار گرفته و به دلیل همسایگی با کشورهای آسیای میانه توانایی همکاری با کشورهای منطقه را دارد، در سال ۱۳۹۵ پیشنهاد ایجاد یک منطقه آزاد تجاری میان این کشور و کمیسیون اقتصادی اتحادیه اوراسیا را مطرح کرد که از سوی اعضای آن مورد استقبال قرار گرفت. پس از آن در مدت دو سال مذاکرات متعدد و ارزیابی کمی و کیفی اقلام و میزان تعرفه ترجیحی آنها، این موافقتنامه در۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ در شهر آستانه قزاقستان به امضا رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha