استاندار کردستان: نقاط حادثه‌خیز جاده قدیم سنندج - مریوان برطرف شود

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: با توجه به اینکه تردد هنوز از جاده قدیم سنندج - مریوان(محدوده گردنه خروسه) انجام می‌شود، این محور باید اصلاح و نقاط حادثه‌خیز آن زودتر برطرف شود.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز یکشنبه در بازدید از جاده قدیم سنندج - مریوان اظهار داشت: این محور از لحاظ ایمنی دارای مشکلات زیادی است و باید هر چه سریعتر نقاط حادثه‌خیز آن برطرف شده و جاده برای تردد خودروها ایمن سازی شود.
وی با بیان اینکه در مقابل جان و سلامت مردم مسوول هستیم، اضافه کرد: محور جاده قدیم سنندج - مریوان در محدوده گردنه خروسه، پیچ‌های خطرناکی دارد و می‌تواند منشا خطرات و تصادف شود، بنابراین نباید به این مسئله بی‌تفاوت بود.
استاندار کردستان یادآور شد: اداره کل راهداری سریعتر برنامه‌ریزی کرده و نسبت به نصب گاردریل، نیوجرسی، علائم راهنمایی و رانندگی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز اقدام و امنیت جاده را ارتقا دهد.

جاده سنندج - مریوان به طول ۱۲۸ کیلومتر یکی از محورهای حادثه خیز استان کردستان است. طول راه‌های استان کردستان بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر بوده که شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها