پنج بیمار کرونایی در آبادان و خرمشهر جان باختند

آبادان - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: کرونا جان سه نفر در آبادان و ۲ نفر در خرمشهر را در ۲۴ ساعت گذشته گرفت.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان دکتر شکراله سلمان‎‌زاده یکشنبه اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته از  ۲۶۳ نمونه گرفته شده ۱۳۳ نفر براساس معیارهای آزمایشگاهی به کووید۱۹ مبتلا شدند.

 وی افزود: از این ۱۳۳ مورد مثبت جدید ۱۱۸ بیمار به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت و قرنطینه شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در روز گذشته  ۳۸ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان بستری و ۳۱ نفر پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند.

وی با اشاره به کاهش شمار بیماران بستری در بیمارستان‌های شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان اظهار داشت:در حال حاضر ۲۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان بستری هستند.

سلمان‎‌زاده با اشاره به ایام تعطیلات عید فطر و پایان هفته، بیان کرد: ماندن در خانه و مسافرت نکردن در کنار رعایت نکات بهداشتی به خصوص دوری از هر گونه تجمع توصیه‌ کادر درمان به مردم است.

شهرستان های شادگان، خرمشهر و آبادان در جنوب غرب خوزستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار دارند.

بر اساس رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در حال حاضر سه شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان از جمله آبادان نارنجی و ۱۰ شهرستان زرد هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha