۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84323040
۰ نفر

برچسب‌ها

باران و کاهش دما در راه گیلان است

رشت - ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارش باران ، وزش باد ، رعد و برق، ( موقتی شدید) و کاهش دما به طور متوسط بین ۵ تا ۱۰ درجه و در مناطق مستعد احتمال تگرگ از امروز تا اواخر هفته خبر داد.

شبنم هادی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از عصر و شب امروز با نفوذ تدریجی سامانه خنک و بارشی، ابرناکی ، روند کاهش نسبی دما ، رگبار باران،  رعد و برق و وزش باد ( موقتی شدید) و در مناطق مستعد احتمال تگرگ  به تناوب تا  روز پنجشنبه پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: آسمان استان برای روز دوشنبه نیمه ابری تا ابری و مه آلود ، کاهش دما ، رگبار باران و وزش باد و رعد و برق        ( موقتی شدید) و برای سه شنبه شرایط مشابهی پیش بینی می شود.

وی اظهار کرد:طی مدت فعالیت این سامانه بارشی ؛  احتمال آسیب به سازه های سست بنیان شهری و روستایی ، آبگرفتگی بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها ، احتمال جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها ، احتمال رانش و لغزش و احتمال برخورد صاعقه و احتمال سقوط درختان وجود دارد .

هادی نژاد به بیشینه و کمینه دمای استان نیز طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره و بیان کرد: طی شبانه روز گذشته بیشترین دما مربوط به فومن با حدود ۲۵ درجه و کمترین دما با حدود هفت درجه مربوط به اسب وونی بوده است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان افزود: دمای رشت نیز طی شبانه روز گذشته بین ۱۴ تا ۲۳ درجه در نوسان بوده است.

گیلان با یکهزار و ۲۰۰ میلی متر متوسط باران سالیانه پرباران ترین استان کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha