حمایت ۹۰ میلیارد تومانی بانک مسکن برای ساماندهی حاشیه‌نشینان چابهار

تهران- ایرنا- عضو هیات‌مدیره بانک مسکن از حمایت ۹۰ میلیارد تومانی بانک مسکن برای اجرای طرح ساماندهی حاشیه‌نشینان چابهار خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمدحسن علمداری» به ارائه توضیحاتی درباره مشارکت بانک مسکن با شرکت بازآفرینی شهری ایران در ساماندهی بافت‌های فرسوده چابهار و تسهیلاتی که آن بانک از طرف دولت به عنوان بانک عامل برای طرح ساماندهی بافت‌های حاشیه‌نشین و کپرنشین چابهار پرداخت.

وی گفت: شرکت بازآفرینی شهری ایران در قالب ماده ۵۶ تحت‌عنوان ساماندهی بافت‌های حاشیه‌نشین و کپرنشین چابهار، جابه‌جایی و اسکان مجدد، ساخت یک‌هزار واحد را در برنامه قرار داده است.

این مقام مسوول تاکید کرد: در اجرای این طرح، بانک مسکن ۹۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق می‌کند که این کار با تضمین سازمان برنامه و بودجه است.

علمداری اظهار داشت: مقرر است این یک‌هزار واحد در مدت ۶ تا ۹ ماه با توجه به نوع متراژ و سازه‌ها با مدیریت شرکت بازآفرینی شهری ساخته شود.

عضو هیات‌مدیره بانک مسکن خاطرنشان‌کرد: در این برنامه بانک مسکن به شرکت بازآفرینی شهری ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت این یک‌هزار واحد در برنامه تسهیلات ارائه خواهد کرد که به‌طور تقریبی برای هر واحد ۹۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha