۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۸
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 84322953
۰ نفر

برچسب‌ها

جنگل‌های بلوط طارم سفلی طعمه آفت پروانه دم قهوه‌ای شدند

قزوین - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین از هجوم پروانه‌های دم قهوه‌ای به جنگل‌های بلوط طارم سفلی خبر داد و گفت: عملیات مقابله با این آفت بلافاصله پس از شناسایی آغاز شده است.

محسن قاسم زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاهد طغیان این آفت در اراضی جنگلی حسن آباد و علی آباد طارم سفلی هستیم.

این مسوول با اشاره به ضرورت مقابله با این آفت پیش از بالدار شدن و افزایش قدرت تهاجمی، افزود: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی با استفاده از سم پاشی های خودرویی و سم پاش های کوله پشتی مشغول مقابله با این آفت در جنگل های طارم سفلی هستند. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین یادآور شد: پروانه دم قهوه ای آفتی برگ خوار و همه چیزخوار به طول ۱۴تا ۱۵ میلی متر است که به درختان جنگلی حمله ور می شود و قدرت تکثیر بالایی دارد و در صورت عدم مبارزه با آن می تواند موجب تضعیف، تخریب و از بین رفتن درختان و اراضی جنگلی شود.

وی ادامه داد: لاروهای این آفت در مراحل اولیه زندگی زرد رنگ هستند و به تدریج با افزایش سن رنگ آنها به قهوهای تیره تبدیل می شود.

استان قزوین دارای بیش از ۲۸ هزار هکتار جنگل است.

میانگین تراکم درختان در ذخیره گاه های جنگلی استان قزوین ۳۰۰ پایه در هر هکتار است که تقریبا با میانگین کشوری برابری می کند، البته این رقم به جز تراکم جنگل های شمال کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha