۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۷
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84322937
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه از جنوب آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- پلمب یک واحد دندان‌سازی متخلف در شاهین‌دژ، کشف یک خودرو سرقتی در سردشت و دستگیری سه صیاد مختلف در شاهین‌دژ از جمله اخبار کوتاه جنوب آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته است.

مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارشناسان نظارت بر درمان این شبکه واحد دندانسازی غیرمجاز را در این شهرستان شناسایی و با دستور قضایی پلمب کردند.

اسماعیل فرحناک افزود: این واحد متخلف به اتهام ایجاد واحدهای فاقد مجوز، دخالت در امور دندان‌پزشکی و فعالیت افراد بدون صلاحیت و فاقد مدارک دانشگاهی معتبر تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه امسال این اولین مورد پلمب مراکز درمانی است، اضافه کرد: همچنین با توجه به شرایط مقابله با کرونا و احتمال شیوع بیماری به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی فعالیت این مکان برای سلامت شهروندان بسیار خطرناک بود که دستور پلمب آن صادر شد.

مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ بیان کرد: با توجه به پایین بودن کیفیت و نرخ خدمات انجام شده در این گونه واحدهای غیرمجاز، برخی از شهروندان به این واحدها مراجعه و اقدام به دریافت خدمات دندانپزشکی و درمانی از آنها می‌کنند که این امر باعث به خطر افتادن سلامتی شهروندان و صدمات جبران‌ناپذیری به آنها می‌شود.

وی از شهروندان خواست در انتخاب مراکز درمانی دقت لازم را به کار برده و از مراجعه به واحدهای فاقد مجوز خودداری کرده و در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی این‌گونه مراکز، مراتب را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اطلاع دهند تا در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: هرگونه فعالیت و اشتغال در امور پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، فیزیوتراپی و مامایی بدون داشتن پروانه رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موجب می‌شود محل کار آن‌ها تعطیل و موسس آن به حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی محکوم شود.

به گزارش ایرنا، سال گذشته نیز ۲ واحد دندانپزشکی غیرمجاز در شاهین دژ پلمب شده بود، این شهرستان با ۹۸ هزار نفر جمعیت از شهرهای جنوب آذربایجان‌غربی است.

کشف یک دستگاه خودرو سرقتی و دستگیری یک نفر مالخر در سردشت

فرمانده انتظامی سردشت گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان پس از اطلاع از اینکه فردی یک دستگاه خودروی سرقتی را در مغازه مکانیکی خود نگهداری می کند، پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ موسی بهاری افزود: پس از بازرسی محل، خودرو کشف و مشخص شد که در مرداد سال گذشته از شهرستان تبریز به سرقت رفته است.

وی اظهار داشت: در این راستا یک نفر مالخر دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

سه صیاد متخلف در شاهین‌دژ کشف شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شاهین دژ گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در گشت و کنترل از حاشیه زرینه رود، سه نفر صیاد متخلف را شناسایی و دستگیر کردند.

وحید چمنی اضافه کرد: از متخلفان سه حلقه قلاب ماهیگیری، هشت عدد قلاب، ۱۲ عدد تور ماهیگیری، ۲ عدد کیف حاوی ادوات صیادی، و تعدادی ماهی صید شده کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: پرونده متخلفان جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

سردشت و شاهین دژ از شهرهای جنوب آذربایجان‌غربی محسوب می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha