گفت‌وگوی تلفنی اسماعیل هنیه و محمود عباس با امیر قطر

تهران - ایرنا - رئیس دفتر سیاسی «جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس) و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیروز (شنبه) تلفنی با امیر قطر در رابطه با تحولات جاری در قدس اشغالی، گفت‌وگو کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی «جنبش حماس» در این مکالمه تلفنی، امیر قطر را در جریان آخرین تحولات فلسطین به ویژه حملات اشغالگران صهیونیست به فلسطینیان در قدس اشغالی و مسجد مبارک الاقصی قرار داد.

امیر قطر نیز بار دیگر بر حمایت کشورش از ملت فلسطین تا رسیدن به حقوق مشروعش و تشکیل کشور مستقل فلسطینی به پایختی قدس شرقی تاکید کرد.

به گزارش امروز مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز تلفنی در رابطه با تحولات و درگیری‌های قدس با امیر قطر گفت وگو کرد.

طرفین در این مکالمه تلفنی در مورد آخرین تحولات فلسطین به ویژه درگیری‌های جاری در قدس اشغالی و مسجد الاقصی و حملات وحشیانه نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست به روزه‌داران و نمازگزاران فلسطینی گفت وگو کردند.

محمود عباس در این تماس گفت که تحقق وحدت ملی و برچیدن دودستگی و اختلافات داخلی و تشکیل دولتی مورد قبول جامعه بین‌الملل برای کمک به فلسطینیان در چنین شرایط سخت و دشواری امری ضروری است.

امیر قطر نیز بر حمایت کشورش از مبارزات ملت فلسطین برای رسیدن به حقوق خود و تثبیت موجودیتش در شهر قدس و حمایت از مقدساتش تاکید کرد و گفت که قطر آماده انجام هر اقدامی برای توقف ظلم و جنایات علیه ملت فلسطین است.

اشغالگران صهیونیست از روز جمعه همزمان با «روز جهانی قدس» تجاوزات و تعرضات خود علیه فلسطینیان و نمازگزاران فلسطینی در محوطه مسجد مبارک الاقصی و «باب العامود» و «الشیخ جراح» را تشدید کرده‌اند.

هلال احمر فلسطین دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در محوطه مسجد الاقصی، الشیخ جراح و باب العامود، ۲۰۵ نفر مجروح شدند.

بیشتر کشورهای اسلامی و عربی اقدامات نظامیان صهیونیست در حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی را محکوم کرده و خواهان اقدامات بین‌المللی برای مواجهه با تجاوزات رژیم اشغالگر قدس شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha