۶۰۰ نفر از سالمندان شاهین‌دژی واکسن کرونا تزریق کردند

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: ۶۰۰ سالمند بالای ۸۰ سال این شهرستان با مراجعه به پایگاه واکسیناسیون نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کردند.

امین قلندرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزار و ۳۵۰ سالمند بالای ۸۰ سال شاهین دژی واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند و افراد باقی مانده به ترتیب ضمن تماس نسبت به بیماری کووید-۱۹ واکسینه خواهند شد.

وی با بیان اینکه ۲ پایگاه واکسیناسیون کرونا در این شهرستان برای واکسیناسیون کرونا فعال است، ادامه داد: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال همچنان طی هفته جاری ادامه دارد و افرادی که تا پایان این طرح واکسن دریافت نکردند می توانند با مراجعه به بیمارستان و همراه داشتن کارت ملی خود اقدام به دریافت واکسن کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونا طی هفته گذشته سیر صعودی داشته به طوریکه این شهرستان هم اکنون از وضعیت نارنجی دوباره به وضعیت قرمز مقابله با کرونا بازگشته است.

قلندرزاده، با اشاره به اینکه روز گذشته یک مورد فوتی ناشی از کرونا در این شهرستان ثبت شد، اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۱۵ شهروند این شهرستان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

وی از شهروندان درخواست کرد ضمن رعایت کردن بهداشت فردی حتی‌الامکان از تردد و عبور و مرور غیرضروری در سطح شهر تا بهبودی وضعیت موجود خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، شاهین‌دژ با ۹۵ هزار نفر جمعیت در وضعیت قرمز مقابله با کرونا قرار دارد؛ این شهرستان از جمله نخستین شهرستان‌های آذربایجان‌غربی بود که شیوع بیماری کرونا در آن تثبیت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha