امیدبخشی به بهبود اقتصادی ، باعث مشارکت حداکثری در انتخابات می‌شود

نوشهر - ایرنا - استاد جامعه شناسی دانشگاه فرهنگیان نوشهر با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت : امید و اطمینان بخشی به بهبود اوضاع اقتصادی کشور از سوی داوطلبان و گروه‌های سیاسی باعث مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری می‌شود.

محسن رضوی نیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شرایط داخلی و خارجی کشور، انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری را می توان یکی از مهمترین انتخابات کشور برشمرد که نقش بسیار تعیین کننده ای در آینده کشور داشته و تمامی نگاه های داخلی و خارجی به آن دوخته شده است.

وی ادامه داد:  اقتدار، امنیت و جایگاه هر نظام در دنیا بستگی به میزان مشارکت مردم آن در انتخابات دارد و در این راستا مشارکت حداکثری افراد جامعه با هر دیدگاهی اولویت نخست پروسه انتخابات محسوب می شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد : امید و اطمینان بخشی به بهبود اوضاع اقتصادی جامعه از سوی نخبگان جامعه و داوطبان انتخابات ریاست جمهوری ، همراه با ارائه برنامه های کاربردی و شعار های برنامه محور می تواند حس موثر بودن مردم را برانگیزد تا برای انتخاب یک داوطلب اصلح ریاست جمهوری با مطالعه و شناخت کافی رای دهد.

رضوی نیا،  شناخت دغدغه‌های مردم و ارائه برنامه مناسب برای رفع مشکلات آنها از سوی داوطلبان را لازمه افزایش مشارکت و ایجاد انگیزه برای حضور مردم در انتخابات دانست و گفت: داوطبان انتخابات ریاست جمهوری باید راه حل واقع بینانه برای رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی ارائه داده و از دادن وعده های توخالی تبلیغاتی پرهیز کنند.

استاد دانشگاه نوشهر گفت: مواردی چون افت ارزش پول کشور ، گرانی ، بیکاری، کاهش سرمایه مردم در بورس، رشد جرایم اقتصادی و افزایش آسیب های اجتماعی و اختلاف در بین مسئولان کشور باعث  شده تا مردم از آینده کشور دلسرد شوند ضمن اینکه رسانه های معاند هم مردم را با توجه این مشکلات به شرکت نکردن در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری تشویق می کنند به همین خاطر لازم است علاوه بر رسانه ها ، مسئولان ، داوطلبان و ستادهای انتخاباتی با بیان مطالب مثبت جامعه را  به آینده امیدوار کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر شرایط ویژه کرونایی کشور و اجرای محدودیت های پی در پی ، تشدید تبعات منفی بر اقتصاد و معیشت مردم به همراه داشته است که می طلبد دولتمردان همچون سایر کشور های دنیا کمک به مردم در پرداخت بخشی از هزینه ها زندگی را تقبل کند.

رضوی نیا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با انتخابات گفت: ایشان علاج دردهای مزمن کشور را شرکت پرشور مردم و انتخاب داوطلب انقلابی ، اصلح و ومدافع آرمان های انقلاب اسلامی بیان کرد و همه ما باید به توصیه های مقام معظم رهبری در این دوره از انتخابات عمل کنند.

استاد جامعه شناسی دانشگاه فرهنگیان نوشهر افزود : فرد انقلابی از تصمیم و عمل انقلابی برخوردار بوده و بدون ملاحظات سیاسی و جناحی در جهت ارتقای ایران با بهره گیری از ظرفیت های داخلی کشور گام بر می دارد.

وی با اشاره به شرایط و مشکلات کشور در بخش های مختلف گفت : برای اینکه از این مشکلات خارج شویم باید رئیس جمهوری را انتخاب کنیم تا علاوه بر طرح و برنامه ، با تصمیم و عمل انقلابی خود بتواند این مشکلات را از پیش رو بردارد.

وی از اقشار جامعه خواست تا شرکت در این انتخابات را جدی بگیرند و بار دیگر با حضورشان در پای صندوق های رای علاوه بر پشتیبانی از نظام ، علاقه مندی خود را به سرنوشت و آینده کشورشان به نمایش بگذارند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خردادماه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha