۵۵۰ تن کالای طرح تنظیم بازار در روستاهای خراسان رضوی توزیع شد

مشهد- ایرنا- مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: ۵۵۰ تن کالای طرح تنظیم بازار با هدف حمایت از اقتصاد و معیشت خانوارهای روستایی فروردین ماه امسال در روستاهای استان توزیع شده است.

ایرج ناصری‌مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کالاها که شامل اقلام متفاوتی چون برنج، مرغ، گوشت منجمد، قند، شکر و روغن است به قیمت مصوب پارسال توزیع شد.

وی ارزش این میزان کالای توزیعی را ۵۶ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: مسوولیت توزیع کالاهای تنظیم بازار در روستاها از سوی ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی به سازمان تعاون روستایی واگذار شده است. 

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: حمایت از خانوارهای روستایی مهمترین هدف واگذاری توزیع کالاهای تنظیم بازار در مناطق روستایی بر عهده سازمان تعاون روستایی است. 

ناصری مقدم افزود: در راستای حمایت از اقتصاد روستا و کشاورزان، ایجاد روستابازار در شهرستانهای استان به عنوان یکی از برنامه‌های مهم از پارسال در دستور کار قرار گرفت تا علاوه بر عرضه مستقیم کالا به دست مصرف‌کننده با حذف واسطه‌ها سود کشاورزان واقعی‌تر شود و تاکنون ۴۳ روستابازار در مشهد و دیگر شهرستانهای استان خراسان رضوی راه‌اندازی و فعال شده‌ است.

وی ادامه داد: فعالیت روستابازارها در خراسان رضوی مورد استقبال مردم و مصرف‌کنندگان قرار گرفته و توجه آنها را جلب کرده است.

خراسان رضوی ۶۹۲ شرکت تعاونی روستایی با افزون بر ۱۲۸ هزار عضو دارد و بر این اساس خراسان رضوی در حوزه تعاون روستایی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است. 

یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی ساکن افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ روستای این استان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha