تلویزیون چین: ایران شک و تردید در مورد ادامه مذاکرات هسته ای را رد کرد

تهران- ایرنا- "سی جی تی ان" تلویزیون انگلیسی زبان چین طی گزارشی در مورد برجام اعلام کرد که ایران با ابراز خوش بینی نسبت به مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵، شک و تردیدهای ابراز شده توسط جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در مورد جدی بودن تهران برای ادامه مذاکرات هسته ای را رد کرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری "سی جی تی ان" روز یکشنبه نوشت: کمیسیون مشترک برجام- به ریاست اتحادیه اروپا و شامل نمایندگانی از ایران، چین، روسیه، انگلستان، فرانسه و آلمان - جلساتی را در ۶ آوریل در وین آغاز کرد که هدف آن بازگشت ایران و ایالات متحده به توافق هسته ای برجام است.

بر اساس این گزارش، یک تیم از ایالات متحده همچنین در وین حضور دارد اما در حال مذاکره مستقیم با همتایان ایرانی خود نیست. در عوض، هیئت های دیگر به عنوان واسطه بین دو کشور عمل می کنند.

تلویزیون چین در ادامه به سخنان حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران پرداخته و به نقل از وی نوشته است: ما به جایی رسیده ایم که آمریکایی ها و اروپایی ها صریحاً می گویند چاره ای جز لغو تحریم ها و بازگشت به توافق هسته ای ندارند. تقریباً همه تحریم های اصلی برداشته شده و گفتگوها درباره برخی جزئیات ادامه دارد.  

گزارش می افزاید: در همین حال، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز شنبه با اشاره به اینکه این بحران سه سال پیش با خروج واشنگتن از توافق هسته ای آغاز شد، ایالات متحده را به کمک به احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ ترغیب کرد.

ظریف در توئیتی با اشاره به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده برای خروج از برجام نوشت: در حالی که تلاش می کنیم برجام را در وین احیا کنیم، لازم است به یاد بیاوریم که همه چیز چگونه آغاز شد. ۳ سال پیش یک دلقک سیاه رو تعهدات آمریکا در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha