منطقه ویژه اقتصادی سرو، پل گسترده صادرات از آذربایجان‌غربی است

ارومیه-ایرنا- نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی پلی برای صادرات است، گفت: این منطقه فرصتی است که باید استفاده شود و دستگاه‌های مرتبط باید منطقه ویژه اقتصادی سرو و مزایای آن را برای جذب سرمایه‌گذار بیش از پیش معرفی کنند.

وحید جلال زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: منطقه ویژه سرو خبر خوب اقتصادی برای ارومیه است که اگر این فرصت با برنامه‌ریزی مناسب از سوی مسوولان و فعالان اقتصادی همراه باشد، عاملی برای توسعه خواهد بود.

وی اضافه کرد: افزایش تراز تجاری، اشتغالزایی، افزایش سرمایه‌گذاری و مدیریت موثر از اهداف راه‌اندازی مناطق ویژه اقتصادی در کشور است و این منطقه می‌تواند نقش پیشران را در ارومیه داشته باشد. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید گفت و گوی جدی با طرف ترکیه‌ای انجام شود تا بتوان پیشرفت منطقه و رونق اقتصادی منطقه را رقم زده و مرز فعال شود. 

جلال زاده با تاکید بر وضع مشوق‌هایی برای افزایش سرمایه‌گذاری در منطقه، بیان کرد: باید برخی کالاها را به صورت تخصصی در مرز سرو متمرکز کنیم و در کنار آن، ایجاد برخی امتیازها در این پایانه می‌تواند رونق بخش باشد. 

به گزارش ایرنا، طی چند روز گذشته و براساس اعلام دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تصویب لایحه جدید مناطق ویژه اقتصادی که به مجمع تشخیص مصلحت نظلم ارجاع داده شده بود، با ایجاد ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی شامل مناطق ویژه اقتصادی لار و فسا در استان فارس، ابرکوه و میبد در استان یزد، زنجان در استان زنجان، گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد، سرو در استان آذربایجان غربی، خواف و قوچان در استان خراسان رضوی، خرم آباد در استان لرستان، تاکستان در استان قزوین، شاهین شهر در استان اصفهان و ساوجبلاغ در استان البرز  موافقت شده است.

سرو، در مرز ایران با ترکیه قرار داشته و در ۵۵ کیلومتری ارومیه، مرکز استان آذربایجان غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha