زنجان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: شهرهای ایجرود، سلطانیه و ماهنشان در شرایط رنگ زرد کرونایی قرار گرفته اند و مابقی شهرهای استان ازجمله زنجان به رنگ نارنجی تغییر وضعیت داده اند.

دکتر پرویز قزلباش شامگاه شنبه در نشست خبری آن لاین با خبرنگاران استان با اشاره به اینکه تغییر رنگ‌بندی براساس شاخص هایی در استان‌ها انجام می‌گیرد افزود: در زمان حاضر نگرانی هایی در خصوص عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عادی انگاری و شرکت در دورهمی‌ها وجود دارد.
 
وی با تاکید براینکه اگر روند بیماری در بستری و سرپایی از یک حد به بالا صعودی باشد، بطور حتم رنگ قرمز کرونایی است، اضافه کرد: این در حالی است که کسب و کارها در مناطق  نارنجی هم، مجاز به فعالیت شدند و در این راستا، نگرانی از برگشت دوباره به رنگ قرمز  وجود دارد.

 قزلباش افزود: روند بیماری هم در بخش بستری، هم سرپایی در استان نزولی است که تاثیر آن را در رنگ‌بندی ها خود را نشان داده اما انتظار  می رود این مهم با سرعت بیشتری تداوم یابد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ایجاد محدودیت‌های جدی برای تعطیلات عید فطر را خواستار شد و گفت: موج سفرها می‌تواند بسیار خطرناک باشد و در این راستا، امروز در ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های جدی برای جلوگیری از سفرها اتخاذ شد.

وی در خصوص واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال در استان نیز خاطرنشان کرد: در این زمینه منتظر اعلام وزارت بهداشت هستیم که بخش عمده واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال انجام شده و همچنان، این روند  ادامه دارد.

 این مسوول ادامه داد: اکسیژن مورد نیاز بیماران در بخش‌های بستری و درمان سرپایی تامین می‌شود چراکه بخشی از مردم علاوه بر دریافت داروی تزریقی نیازمند استفاده از کسپول اکسیژن ساز هستند.

وی یادآوری کرد: بر این اساس از فروردین سال جاری اقدامات خوبی برای تامین اکسیژن کرونایی ها انجام شده و ظرفیت اکسیژن رسانی در استان به بیش از ۲ برابر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha