۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۸
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84322709
۱ نفر

برچسب‌ها

نظر دو تَن از مراجع تقلید درباره میزان زکات فطره

قم‌- ایرنا - میزان زکات فطره سال جاری از سوی حضرات آیات مراجع تقلید جعفر سبحانی و سید محمدعلی علوی گرگانی اعلام شد.

 به گزارش ایرنا، دفتر حضرت آیت الله جعفر سبحانی اعلام کرد: میزان زکات فطره برای هر نفر، یک صاع (که تقریبا سه کیلوگرم) گندم یا برنج یا جو یا خرما یا کشمش یا ذرت و مانند اینها است و شخص مکلف است پول یکی از اینها را طبق قیمتی که در محل خودش دارد محاسبه نموده و به فقیر بپردازد.

قیمت هر کیلوگرم گندم به نرخ آزاد در برخی مناطق نزدیک به هفت هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم برنج متعارف، ۲۵ هزار تومان تومان می باشد.

کسی که موقع غروب یعنی قبل از غروب شب عید فطر گرچه به چند لحظه باشد بالغ و عاقل و هشیار است و فقیر و بنده کس دیگر نیست، باید برای خودش و کسانی که نان خور او هستند، هر نفری یک صاع که تقریبا سه کیلو است گندم یا جو یا خرما یا کشمش یا برنج یا ذرت و مانند اینها به مستحق بدهد و اگر پول یکی از اینها را هم بدهد، کافی است.

هپچنین طبق اعلام دفتر آیت الله علوی گرگانی مبلغ فطریه از گندم برای هر نفر مبلغ ۲۰ هزار تومان و از برنج حد متوسط آن برای هر نفر یکصد هزار تومان است.

 کفاره روزه غیر عمد برای هر روز مبلغ پنج هزار تومان پول نان برای فقرا و کفاره روزه عمد نیز برای هر روز ۳۰۰ هزار تومان برای سیر کردن ۶۰ فقیر می باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha