۱۱ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در کرمان برای حمایت از ورزش پرداخت شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از پرداخت ۱۱میلیارد تومان تسهیلات بانکی به باشگاه های ورزشی آسیب دیده از ویروس کرونا در این استان خبر داد.

میثم پاریزی  روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ایام کرونا، در زمینه تسهیلات پرداخت شده به باشگاه های ورزشی آسیب دیده از کرونا، ۵۷۱ پرونده در قالب ۶۴۵ نفر اشتغال را شاهد بودیم که ۲۷ میلیارد تومان درخواستمان از بانک ها بوده  است .

وی اضافه کرد : البته پرداخت  ۱۱میلیارد تومان از میزان درخواستی یاد شده  در شرایط کنونی  نسبت به میانگین کشوری آمار قابل قبولی است اما نیاز به همراهی بیشتر بانک ها داریم تا این آسیب به حداقل برسد.

پاریزی همچنین به تشریح میزان سرانه موجود در مناطق روستایی این استان پرداخت و اظهار داشت :: ۱۱ هزار روستا در استان کرمان وجود دارد که ۲ هزار و ۵۰۰ روستا دارای دهیاری هستند که اینها جمعیت قابل قبولی را دارند و نیازمند حداقل سرانه فضای ورزشی هستند.

وی تاکید کرد: باوجود تمامی تلاش ها و اقدامات انجام شده، از جمله کمک های وزارت ورزش، حمایت های همه مسئولان محلی شهرستان ها، فرمانداران و سایر بخش‌ها در توسعه زیرساخت های ورزش روستایی،  هنوز محدودیت های بسیاری را در استان کرمان داریم.

به گفته پاریزی ضرورت دارد که بنگاه های اقتصادی، صنایع و بخش دولتی بتوانند یک نگاه خاص و ویژه برای تقویت بخش مالی به منظور توسعه سرانه فضای ورزشی داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha