نخستین کنتورهای هوشمند آب تولید داخل در کیش نصب می‌شود

کیش - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و برق کیش گفت: امسال نخستین کنتورهای هوشمند آب موسوم به التراسونیک تولید داخل در این جزیره نصب می‌شود.

یدالله سلطانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کنتورها با همکاری شرکت آب و برق کیش و شرکت های دانش بنیان داخلی برای اولین بار در کشور ساخته شده است و به زودی در اختیار مشترکان آب این جزیره قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در مرحله اول سه هزار دستگاه از این کنتورها به مشترکان جزیره تحویل داده می شود تا به مروز زمان تمام مشترکان به کنتورهای هوشمند آب موسوم به التراسونیک تولید داخل تجهیز شوند.

سلطانی با بیان اینکه این کنتورها مشابه خارجی دارند گفت: اما به دلیل تحریم ها امکان واردات آن برای شرکت وجود نداشت که به کمک تکنسین ها و مهندسان توانمند داخلی کشور به فناوری ساخت این کنتورها دست یافته است.

وی یادآور شد: کاهش و به صفر رساندن اشتباهات قرائت از مزایای این کنتورها نسبت به کنتورای مکانیکی است به طوریکه از طریق شبکه کابلی یا بیسیم به دستگاه قرائت مرکزی متصل می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و برق کیش افزود: در این نوع از کنتورها هیچ گونه قطعه متحرکی استفاده نشده است و بر خلاف کنتورهای پره ای و توربینی ، دارای عمر طولانی ، خطا و افت فشار کمتر است.

شبکه انتقال آب این شرکت در جزیره شامل ۲۴۰ کیلومتر شبکه اصلی، ۴۱ کیلومتر شبکه فرعی و ۶۰ کیلومتر شبکه انشعاب‌ها است.

مشترکان خانگی با ۶۴ درصد بیشترین فراوانی مشتریان این شرکت را تشکیل می‌هند و پس از آن مشترکان تجاری با ۲۴ درصد و عمومی با ۱۲ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

شرکت آب و برق کیش با سرمایه گذاری وزارت نیرو و سازمان منطقه آزاد کیش در سال ۱۳۶۹ با هدف تولید، انتقال و توزیع آب شرب بهداشتی و برق در جزیره کیش تاسیس شد، وظیفه این شرکت تولید، انتقال و توزیع آب و برق مطمئن در جزیره کیش بوده از پیشگامان  واگذاری، تولید، انتقال و توزیع آب و برق به بخش خصوصی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی است.

جزیره کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از ۹۱ کیلومتر مربع مساحت در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده که در گذشته آن را قیس می خواندند.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت راهبردی، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha