طرح تقاطع غیرهمسطح میدان مقاومت اراک تا ۱۰۱ روز آتی بهره‌برداری می‌شود

اراک - ایرنا - معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک گفت: اجرای طرح تقاطع غیر همسطح میدان مقاومت از ۷۰ روز گذشته آغاز شده و  تا ۱۰۱ روز آتی به بهره‌برداری می رسد.

 محمدرضا خسروی" شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: میزان اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح ۵۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال آن به پیمانکار طرح یعنی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پرداخت شده است.
وی تصریح کرد:مساحت عرشه پل ۲ هزار و ۲۰۰ متر، دهانه پل ۲۵ متر و ۱۰۰ متر طول دارد و تمام معارضین شامل کابل فشار قوی برق( زمینی و هوایی)، لوله آب، گاز و فیبر نوری جمع آوری و رفع شده است.
معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک  با اشاره به اجرای طرح های اولویت دار مدیریت شهری اراک تاکید کرد: طرح های مهم شهرداری اراک، شامل زیر گذر میدان مقاومت، تقاطع میدان امام حسین( ع)، تقاطع بزرگراه شهید آنجفی با تقاطع فراهان و تقاطع غیرهمسطح امام خمینی(ره) در ورودی شهر اراک است که برای اجرای این طرح ها سه هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
 خسروی گفت: برای اجرایی کردن طرح های بزرگ عمرانی  شهرداری اراک بازه زمانی سه ساله تعریف شده است که بر اساس اولویت در دستور کار قرار دارد هر چند که اکنون پیشرفت طرح ها از زمان بندی مشخص شده پیشی گرفته است.
وی در خصوص اجرای طرح میدان امام خمینی( ره) در مبادی ورودی شهر اراک گفت: این میدان پرحادثه ترین نقطه شهر اراک بود که از گذشته بر اساس الگوی مناسبی ساخته نشده بود که اجرای طرح زیرگذر امام خمینی( ره) در شورای ترافیک استان مصوب و ابلاغ شد که پس از ماه رمضان عملیات اجرایی این طرح کلید می خورد.
معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک در خصوص اجرای پل شهید صیدی نیز گفت: برای بازگشایی این معبر تملکات لازم انجام شده و جدول گذاری و رفع معارضات نیز صورت گرفته است و این طرح تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا چند روز آتی مابقی طرح انجام و به خیابان سیدالشهدا متصل می شود.
خسروی ادامه داد: این معبر یکی از رینگ های اصلی ترافیکی شهر است که با اجرایی کردن این طرح، بار ترافیکی مرکز شهر و همچنین آلودگی شهر اراک تا حد زیادی کاهش می‌یابد.
وی، رینگ ترافیکی دیگر شهر را خیابان ادبجو عنوان کرد و گفت: رینگ بلوار شهید آنجفی نیز بالاترین ترافیک را دارد به طوری که روزانه ۳۵ هزار خودرو از این مسیر تردد می کنند و با بهره برداری از میدان مقاومت و پل فراهان بخش زیادی از ترافیک این رینگ کاهش می یابد.
معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک در خصوص آسفالت معابر سطح شهر اراک نیز گفت: از ابتدای امسال ۲۱ هزار تن آسفالت ریزی در سطح شهر اراک انجام شده و ِآسفالت ریزی مناطق حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی شهر اراک نیز در اولویت اقدامات مدیریت شهری اراک قرار دارد.
خسروی خط کشی ۶۰۰ کیلومتری خیابان های شهر را از دیگر اقدامات انجام شده شهرداری اراک در سال جاری عنوان کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha