۱۴ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در اردبیل پرداخت شد

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل گفت: بر اساس آمارهای بانکی، ۱۴ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج درسال گذشته در استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اردبیل تسهیل ازدواج جوانان را از جمله موضوعات مهم مورد پیگیری دانست و گفت: پیگیری‌های لازم در خصوص پرداخت به موقع تسهیلات ازدواج به جوانان انجام و گزارش‌های لازم از بانک‌ها و دستگاه اجرایی مرتبط اخذ می‌شود.

وی به قرار گرفتن در فصل تابستان و برنامه‌‍ریزی برای اوقات فراغت جوانان اشاره کرد و خواستار اتخاذ روش های برگزاری برنامه ها به صورت مجازی با توجه به شرایط کرونایی شد.
به گفته وی،  باید از برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت که شکل تجمعی دارد پرهیز و این موصوع به صورت هنرمندانه‌ای مدیریت شود.

استاندار اردبیل با تاکید بر ساماندهی رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها افزود: برای جذب نیروهای تحصیل کرده در واحدهای صنعتی استان، باید رشته‌هایی متناسب در دانشگاهها ایجاد و از انباشت تحصیل کرده‌ها در رشته‌های تحصیلی اشباع شده جلوگیری شود.

بهنامجو بیان کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام گرفته با برخی از واحدهای صنعتی تعامل با دانشگاهها برای افزایش ظرفیت جذب دانشجو در رشته‌های کاربردی انجام می‌شود.

وی همچنین به ضرورت ایجاد فرصت های مناسب برای اشتغال تاکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی لازم برای استخراج آمار جوانان بیکار بالای ۱۸ تا حدود ۴۰ سال انجام گرفته و با همکاری دهیاران و اطلاعیه های لازم آمار واقعی بیکاران این شهرستان ها مشخص شده و این افراد بر اساس برنامه ریزی و نیازهای واحدهای تولیدی برای اشتغال معرفی می‌شوند.

در این جلسه مدیر کل ورزش و جوانان استان گزارشی از برنامه‌های اجرا شده در حوزه جوانان و پیگیری پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان ارایه کرد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha