اتاق اصناف بر رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد

تهران - ایرنا - اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای بر لزوم هوشیاری بیشتر اصناف در رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد.

به گزارش رو شنبه ایرنا از اتاق اصناف ایران، این نهاد در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ضمن قدردانی از صدور مجوز فعالیت گروه شغلی ۲ در شهرهای قرمز برای اجرا از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا که نشان از درک صحیح از شرایط همزمان معیشتی و اقتصادی همراه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نیزخسارت‌های ناشی از اعمال محدودیت‌ها به کسب و کارها دارد؛ مجدداً به تمام واحدهای صنفی ابلاغ می‌شود در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی بیش‌ازپیش نسبت به رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی دقت کنند.

این اطلاعیه می افزاید: همچنین از همکاران در بازرسی‌های اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی سراسر کشور خواهشمندیم اهتمام جدی‌تری نسبت به نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های این ستاد داشته باشند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: بدیهی است صنوفی که در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کوتاهی کنند برابر با مقررات ستاد ملی مبارزه با کرونا در شهرهای قرمز به مدت سه هفته و در شهرهای نارنجی به مدت ۲ هفته پلمپ خواهند شد.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران آغاز شد و به دنبال آن بخش های مختلف کشور را با محدودیت مواجه کرد و در زمان های طولانی به تعطیلی کشاند.
بر همین اساس گروه های مختلف شغلی از جمله اصناف در کشور با مشکل مواجه شدند زیرا از یک سو محدودیت ها مانع فعالیت آنها شد و از سوی دیگر کاهش استقبال از خرید عمومی در آمد آنها را به طور چشمگیری کاهش داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha