وزیر راه و شهرسازی:سالانه یک‌هزار کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه شد

یزد _ ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: در هشت سال گذشته به‌طور متوسط سالانه یک‌هزار کیلومتر به بزرگ‌راه‌های کشور اضافه شد که این یک رکورد است.

محمد اسلامی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یزد افزود: ایجاد این بزرگراهها موجب ایمنی  و افزایش بهره وری و کاهش بار ترافیکی در جاده ها و راههای کشور شده است. 

وی اظهار داشت : به علت قرار گرفتن سکونتگاه‌ها در پیرامون شهر، کاهش بار ترافیکی درون شهرها و ایجاد یک مسیر امن و ایمن برای شهروندان، ساخت بزرگراه‌ها در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد. 

اسلامی در ادامه با اشاره به بهره برداری از طرح بزرگراه کنار گذر زارچ و اشکذر در استان یزد گفت: حدود صد کیلومتر بزرگراه هم تا نیمه اول سال‌جاری به بزرگراههای استان افزوده می شود که این یک کار بزرگی است. 

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: طرح راه آهن یزد_ اقلید یکی از طولانی ترین مسیرهای ریلی کشور به طول ۲۷۰ کیلومتر است که با اتصال آن شبکه ریلی استان کامل می شود که نقش مهمی  در توسعه صنعتی و معدنی استان دارد.

وزیر راه و شهرسازی امروز در سفر به یزد از طرح راه آهن یزد - اقلید فارس بازدید کرد؛ بهره برداری از طرح بازآفرینی شهری مهریز از دیگر برنامه های سفر یکروزه اسلامی به این استان بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha