۳۵ هزار تن شکر خام در کارخانه قند شیروان تصفیه می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی از قرارداد تصفیه بیش از ۳۵ هزار تن شکر خام وارداتی در کارخانه قند شیروان برای تصفیه و تبدیل به شکر سفید خبر داد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی این اداره کل، سیدجلال موسوی اظهار داشت: با توجه به واردات شکر خام از سایر کشورها توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران برای تولید و تامین مایحتاج کالای استراتژیک شکر در راستای تنظیم بازار کشور و همچنین ایجاد اشتغال به صورت مستقیم و غیر مستقیم قرارداد تبدیل شکر خام به شکر سفید و ذخیره سازی آن با کارخانه قند شیروان انجام شده است.

وی افزود: هم اکنون هفت هزار تن شکر خام به کارخانه قند شیروان وارد شده است و مابقی شکر خام به میزان ۲۸ هزار تن به مرور وارد استان و پس از آن طی فرایندهایی در کارخانه تبدیل به شکر سفید خواهد شد.

وی گفت: بنا به مجوزهایی که از سوی شرکت متبوع و کارگروه تنظیم بازار وزارت صمت و با توجه به اعلام نیاز استان های دیگر به شکر سفید، به این اداره کل اعلام خواهد شد و به تبع آن تقسیمات شکر سفید با توجه به اولویت های اعلامی صورت خواهد پذیرفت.

موسوی خاطر نشان کرد: این میزان شکر با هدف حمایت از بخش صنف و صنعت و همچنین خانوارها در جهت تعدیل قیمت ها است.

سرانه مصرف سالانه شکر در استان خراسان شمالی ۲۷ کیلوگرم به ازای هر نفر است، شکر مصرفی استان حدود ۲۳ هزار تن در سال است.

شرکت تولیدی قند شیروان، قوچان و بجنورد، فروردین ۱۳۳۷ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس و در اسفند ۱۳۷۷ در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

این واحد هم اکنون جزو زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی گسترش صنایع غذایی سینا است.

این کارخانه واقع در ۱۰ کیلومتری جاده شیروان - بجنورد، سالانه ۴۰۰ هزار تن چغندرقند مصرف می کند که کمتر از ۲۰ درصد آن از داخل استان تامین می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha