قدرتمندتر شدن جریان مقاومت سقوط رژیم صهیونیستی را شتاب داده است

مشهد - ایرنا - استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: قدرتمندتر شدن جریان مقاومت سقوط رژیم صهیونیستی را تسریع کرده است.

فواد ایزدی عصر شنبه در نشست تحلیلی گفتمانی "ره‌بر" با موضوع تحلیل بیانات رهبر معظم انقلاب در روز قدس گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز جهانی قدس از روی درایت و اندیشمندی و گویای حقایق فراوانی در خصوص وضعیت و آینده فلسطین بود.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از گذشته تا امروز نژادپرستی را در دستور کار داشته است، افزود: همانطور که رهبر انقلاب به درستی بیان کردند رژیم صهیونیستی در سرزمین اشغالی پادگان تروریستی مستقر کرده است.

وی ادامه داد: این رژیم به دلیل مسائل و مشکلات فراوانی که درگیر آن است آمادگی برگزاری انتخابات آزاد به همان شیوه‌ای که در دنیا مرسوم است را ندارد.

وی با بیان اینکه این رژیم در سرزمینهای اشغالی با بحران سیاسی مواجه است و در کنار آن چالشهای اقتصادی نیز بر معضلاتش افزوده است، گفت: از گذشته تا امروز این رژیم به صورت پنهانی بر مدار آپارتاید و نسل کشی حرکت کرده اما مدیریت و ادامه این روند به دلیل چالشهای جدی این رژیم سخت شده است.

وی نخستین چالش رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی را رشد جمعیت فلسطینیان و سخت شدن مدیریت این جمعیت رو به افزایش دانست و افزود:  رشد جمعیت صهیونیست های ارتدکس از دیگر مشکلات فعلی این رژیم است زیرا در نتیجه این رشد، درصد بیشتری از مدیریت شهرداری‌های شهرهای سرزمین‌های اشغالی در دست یهودیان ارتدکس قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: صهیونیستهای ارتدکس به دلیل نوع نگاهی که دارند و مشکلاتی که برای دیگر یهودی‌ها ایجاد می‌کنند، کمتر قابل تعامل و سازگارند به همین دلیل خروج صهیونیستها از سرزمینهای اشغالی بیشتر از ورودشان است.

این استاد دانشگاه سومین چالش پیش روی رژیم صهیونیستی را افزایش توانمندی و توان مقاومت فلسطینی‌ها دانست و اظهار کرد: زمانی که جریان مقاومت جایگاه و قدرت بیشتری پیدا می‌کند، درگیری‌ها بیشتر شده و به دنبال آن شاهد اطلاع‌رسانی و آگاهی هرچه بیشتر افکار عمومی دنیا خواهیم بود که در نتیجه ضعف رژیم صهیونیستی زودتر نمایان شده و پایان کارش زودتر رقم خواهد خورد.

ایزدی با بیان اینکه حامی اصلی رژیم صهیونیستی ، آمریکاست و چه خوب رهبر انقلاب اشاره کردند که آمریکا نیز خود دچار ضعف و پریشانی و مشکلات فراوان است، اظهار کرد:باید توجه داشت که اکنون لابی اسرائیل در آمریکا نیز خود دچار چالشها و شکاف فراوانی است از آن جمله اینکه نسل مدعی هولوکاست رژیم صهیونیستی دیگر دارد به اتمام می‌رسد و نسل جوان‌تر آنها بسیاری از اتفاقات در حال گذر در اسرائیل را قبول ندارد.

این تحلیل‌گر سیاسی با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به منظور تسریع در افول رژیم صهیونیستی گفت: طبق فرموده ایشان اتحاد میان جریانهای فلسطینی، قدرتمندتر شدن این جریان‌ها و توجه به مکتب مبارزه  موجب می شود که فروپاشی این رژیم و ضعیفتر شدن آن سریعتر شود.

وی تاکید کرد: هرچه جریانهای اسلامی بیشتر رشد ‌کنند شاهد زوال زودهنگام‌تر اسرائیل خواهیم بود و درست به همین دلیل است که غربیها تاکید دارند مساله فلسطین باید در حد یک موضوع ملی باقی مانده و تبدیل به یک موضوع اسلامی نشود.

ایزدی گفت: حزب الله لبنان از نشانه‌های قدرت اسلامی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha