اساتید و نخبگان عراق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

بغداد - ایرنا - افزون بر صد نفر از نخبگان علمی و اساتید دانشگاههای عراق به مناسبت «روز جهانی قدس»، بیانیه‌ای صادر و در آن عادی‌سازی روابط برخی کشورهای کوچک عربی با رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند.

در این بیانیه که امروز (شنبه) یک نسخه از آن در اختیار دفتر نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در بغداد قرار گرفت؛ آمده است: ما  گروهی از چهره‌های علمی عراق اعلام عادی‌سازی روابط برخی کشورهای کوچک عربی را با رژیم منفور صهیونیستی محکوم و با توجه به اینکه این عادی‌سازی لطمه بزرگی به مبانی دینی و دنیوی امت اسلامی می‌زند و همانطور که مقام مرجعیت دینی اعلا، آیت الله العظمی «سید علی السیستانی» بیان فرمودند، «این عمل، قلب صدها میلیون عرب و مسلمان در سراسر جهان را به درد آورده است»، بنابراین برقراری چنین روابط مشکوکی؛ آشکارا نشان دهنده یک شکاف بزرگ بین فرقه‌های امت عربی و اسلامی است.
در این بیانیه اضافه شده است: اولین قبله مسلمانان تحت اشغال و گرفتار صهیونیست‌ها است و آنها مسوول در جنایت کشته شدن کودکان، اشغال سرزمین با زور و آواره کردن فرزندان اصلی فلسطین شناخته می‌شوند.

در این بیانیه آمده است: ایجاد تفرقه بین کشورهای عربی و اسلامی و تجاوز آشکار و نقض قوانین سازمان ملل و شورای امنیت علیه کشورهای اسلامی و عربی مانند لبنان، سوریه و اردن برای همه روشن شده است؛ همانطور که این رابطه بدخواهانه خیانت بزرگ به امت اسلامی و خنجر در بدنه وحدت اسلامی است؛ یک دریچه ایمن در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها محسوب می‌شود.

نخبگان و اساتید دانشگاههای عراق در این بیانیه افزودند: از زمان اشغال سرزمین‌های فلسطین، همیشه شاهد خیانت پنهان و گاه آشکار به ارزش‌های ملت اسلامی توسط برخی کشورهای کوچک عربی بوده‌ایم ، اما تجربه ثابت کرده که چنین اقداماتی کمکی به رژیم صهیونیستی نامشروع نخواهد کرد. 
چهره‌های علمی عراقی از همه کشورهای اسلامی به ویژه روشنفکران، دانشگاهیان و نخبگان اسلامی خواسته‌اند تلاش بیشتری برای کمک، پشتیبانی و تقویت جبهه مقاومت فلسطین انجام دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha