اقتدار شهید سلیمانی در میدان پشتوانه قدرت دیپلماسی ما بود

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی برای دیپلماسی کشور قدرت آورد و اقتدار این شهید گرانقدر در میدان، پشتوانه قدرت دیپلماسی ما بود.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس، حجت الاسلام احمد مروی روز شنبه در جلسه بیان معارف اعتقادی، معاد در قرآن در حرم مطهر رضوی افزود: ایستادگی در برابر ظالمان و مستکبران یکی از مصادیق تعظیم شعائر الهی است و باید یاد کسانی را که در راه احیای این شعائر،  مقاومت و ایستادگی کرده و با نثار خون خود به فیض شهادت رسیدند، گرامی بداریم.
وی با بیان اینکه رشادت‌ها، فداکاری‌ها و خدمات شهید سلیمانی هیچگاه از خاطر ملت ایران و امت اسلام پاک نخواهد شد، تصریح کرد: شهید سلیمانی مرد میدان و دیپلماسی بود،  بیان و تحلیل قوی و استدلال‌های قدرتمندانه این شهید باعث تأثیرگذاری او بر کشورهای منطقه شده بود.
تولیت آستان قدس رضوی به نقش بسیار مؤثر و تعیین کننده شهید سلیمانی در حفظ امنیت منطقه اشاره و بیان کرد: بی شک نقش شهید سلیمانی در ایجاد همسویی در کشورهای سوریه و عراق، برای مقابله با سیل حملات داعش که با حمایت‌های مالی و تسلیحاتی صهیونیسم، استکبار و ارتجاع منطقه قدرت گرفته بود، بسیار چشم‌گیر است.
حجت الاسلام مروی افزود: ایجاد همسویی در عراق با توجه به ساختار قدرت در آن کشور بسیار دشوارتر از سوریه بود؛ شهید سلیمانی به‌عنوان فردی که مرد میدان و دیپلماسی بود، به خوبی این وحدت و همراهی را در عراق برای مقابله با داعش ایجاد کرد.
وی ادامه داد: ایجاد همسویی در کشورهای مختلف و بسیج مردمی برای مقابله با داعش، بیش از اینکه پروژه‌ای نظامی باشد، نیازمند پشتوانه قوی و عمیق فکری و استدلالی است که شهید سلیمانی از آن برخوردار بود.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: سردار سلمانی با تبعیت از ولی فقیه زمان و جامه عمل پوشاندن به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، مانع از تحقق طمع ورزی و نقشه‌های شوم صهیونیسم، اروپایی‌ها و آمریکا در منطقه شد.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی برای دیپلماسی قدرت آورد، گفت: اگر در دیپلماسی، حرف برای گفتن داریم، به دلیل آن است که در میدان از قدرت و اقتدار برخورداریم، اگر آن مسوول ما با قدرت به مقام آمریکایی می‌گوید "هرگز یک ایرانی را تهدید نکن" و او این سخن را گنده گویی نمی‌پندارد، به این سبب است که می‌دانند پشتوانه این سخن در میدان سردار سلیمانی است و از آنچه این سردار بزرگ در سوریه و عراق بر سر داعش و حامیان آن آورده بود، آگاه بودند.
حجت الاسلام مروی افزود: اگر ما در دیپلماسی اینگونه مقتدرانه و عزتمندانه می‌توانیم سخن بگوییم و سران کشورهای به ظاهر قدرتمند دنیا را سر یک میز بنشانیم، به خاطر اقتدار کشور ما در میدان است و باید قدر آن را بدانیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha