بلاتکلیفی نماینده والیبال ایران در باشگاه‌های آسیا

تهران- ایرنا- با کوچ سرمربی و چند ستاره کلیدی تیم والیبال فولاد سیرجان به شهرداری ارومیه، شرایط نماینده والیبال ایران در مسابقات باشگاه‌های آسیا نامشخص است.

به گزارش ایرنا، فولاد سیرجان سه سال پیش با خرید امتیاز تیم گل‌گهر سیرجان که تازه به لیگ برتر صعود کرده بود، وارد عرصه تیم‌داری در والیبال ایران شد. این تیم در سومین سال حضور در لیگ برتر و با هدایت محمدرضا تندروان عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران را به دست آورد تا نماینده ایران در مسابقات باشگاه‌های آسیا هم لقب بگیرد.

در هفته‌های گذشته چند تیم لیگ برتری فعالیت خود را به صورت جدی در بازار نقل و انتقالات آغاز کردند و سرگرم امضای قرارداد با مربیان و بازیکنان مورد نظر خود بودند.

در روزهایی که چند تیم مدعی در حال جذب بازیکنانی از تیم‌های دیگر بودند، باشگاه فولاد سیرجان اعلام کرد که با تندروان و ۱۱ بازیکن تیمش برای تمدید قرارداد به توافق رسیده است. این اعلام در حالی بود که تا چند روز پیش از آن تندروان مشغول مذاکره با باشگاه شهرداری ارومیه بود و تا پای امضای قرارداد با این تیم نیز پیش رفت.

اما در هفته گذشته دوباره ورق برگشت و تندروان به جای تمدید با فولاد، پای امضای قرارداد با شهرداری ارومیه نشست و سرمربی جدید نایب قهرمان فصل گذشته شد. با حضور تندروان در ارومیه، علیرضا بهبودی، رحمان داودی و صابر کاظمی نیز به این تیم پیوستند. این سه بازیکن نقش کلیدی در قهرمانی فصل قبل فولاد ایفا کردند و پر کردن جای خالی آنها کار ساده‌ای نیست.

بهبودی، داودی و کاظمی پس از درخشش در فصل گذشته و قهرمانی با فولاد، به شهرداری ارومیه پیوستند.

حالا فولاد سیرجان در حالی باید برای فصل آینده لیگ برتر و پیش از آن مسابقات جام باشگاه‌های آسیا آماده شود که نه سرمربی دارد و نه شرایط بازیکنانش مشخص است.

مسابقات باشگاه‌های آسیا از ۱۴ تا ۲۱ مهر به میزبانی تایلند برگزار می‌شود. در ۲۱ دوره برگزار شده این مسابقات، تیم‌های ایرانی با ۱۴ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی، دست بالا را در قاره کهن داشته‌اند. اما با شرایط کنونی تیم فولاد سیرجان، مشخص نیست در مسابقات سال ۲۰۲۱ هم فرصتی برای درخشش به نماینده ایران داده می‌شود یا نه.

البته هنوز چند ماه تا آغاز این مسابقات باقی مانده و فولاد برای بستن ترکیب خود همچنان وقت دارد ولی با توجه به اینکه بسیاری از بازیکنان و مربیان مطرح والیبال ایران تیم‌های خود را انتخاب کرده‌اند، بستن یک تیم مدعی و قدرتمند کار سختی به نظر می‌رسد.

در سال‌های گذشته، مسابقات باشگاه‌های آسیا در فروردین یا اوایل اردیبهشت برگزار می‌شد و به این دلیل تیم‌های ایرانی فرصت داشتند که از بازیکنان کمکی بهره بگیرند. ولی این بار و با تغییر تاریخ مسابقات، این رقابت‌ها به پیش از آغاز فصل جدید لیگ برتر ایران موکول شده و به این ترتیب فولاد سیرجان نمی‌تواند روی کمک بازیکنان تیم‌های دیگر نیز حساب باز کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha