سارق مسلح در کرمانشاه با اقتدار پلیس زمین‌گیر شد

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انهدام باند مسلحانه سرقت و دستگیری یکی از سارقان در شهر کرمانشاه با اقتدار ماموران پلیس آگاهی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار علی‌اکبر جاویدان روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از اعلام شکایت چندین شهروند بخصوص بانوان که در یک تاکسی مورد سرقت و زورگیری مسلحانه قرار گرفته بودند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات ابتدایی پلیس مشخص شد تاکسی مورد نظر سرقتی است، افزود: با توجه به حساسیت موضوع تیمی از کاراگاهان اداره مبارزه با جرائم تحقیقات گسترده و همه جانبه خود را آغاز و موفق شدند با اقدامات اطلاعاتی اعضای باند و خودروی استفاده شده در سرقت‌ها را شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: پس از مشاهده تاکسی سرقتی ماموران به تعقیب آن پرداخته و ۲ سارق درون خودرو نیز با بی توجهی به اخطارهای مکرر پلیس، شروع به تیراندازی به سمت آنها کردند.

سردار جاویدان تاکید کرد: بدنبال این اقدام و پس از توقیف تاکسی، سارقان از فرصت پیش آمده استفاده و با ربودن یک دستگاه خودرو تیبا مجددا اقدام به فرار کردند اما در نهایت و با شجاعت و اقتدار پلیس، این خودرو نیز توقیف و سردسته باند دستگیر شد.

وی با اشاره به متواری شدن دیگر سارق مسلح، گفت: فرد دستگیر شده تاکنون به ارتکاب ۱۵ فقره سرقت با تهدید سلاح گرم از شهروندان بخصوص بانوان در شهر کرمانشاه اعتراف کرده است.

ربیس پلیس استان کرمانشاه ادامه داد: علاوه بر توقیف ۲ دستگاه خودرو تاکسی و تیبای ربوده شده، در بازرسی‌های انجام شده از مخفیگاه سارقان مسلح، مقداری از وسایل سرقتی مربوط به شاکیان، ۲ قبضه سلاح، تعدادی فشنگ و ۲ دستگاه خودرو مسروقه دیگر نیز کشف شد.

وی با قدردانی از کاراگاهان پلیس آگاهی در شناسایی باند سرقت و دستگیری سردسته آن، اضافه کرد: پلیس با اقتدار به مقابله با چنین افرادی که امنیت روانی جامعه را با اخلال روبرو می‌کنند برخورد و قطعا دستگاه قضایی نیز احکام لازم را در این خصوص صادر می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha