۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۲
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84322071
۳ نفر

برچسب‌ها

ورزشکار پیوند اعضا ابهری به قله آلاقاپو خدابنده صعود کرد

زنجان - ایرنا - دبیر هیات ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضا استان زنجان گفت: ورزشکار پیوند اعضا شهرستان ابهر با موفقیت به قله ۲ هزارو ۹۰۰ متری آلاقاپو در شهرستان خدابنده صعود کرد.

رقیه کامران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این صعود موفقیت آمیز، جمعه /۱۷ اردیبهشت ماه جاری/ به مناسب گرامیداشت روز جهانی بیماران خاص و صعب‌العلاج با حضور تیم کوهنوردی هشت نفره از ابهر، پنج نفره از زنجان و چهار نفره از خدابنده صورت گرفت که نعمت بابایی پور تنها ورزشکار پیوند اعضا این گروه تیمی بود.

وی با بیان اینکه بابایی پور تنها ورزشکار پیوند اعضا (پیوند کلیه) بود که توانست در قالب تیم ابهر به این قله صعود کند، اظهار داشت: فرهاد محرمی قیداری، سرپرستی این گروه کوهنوردی را بر عهده داشت.

کامران، تصریح کرد: بطور معمول بیماران پیوندی با توجه به وضعیتی جسمی خود نمی توانند به ارتفاعات صعود کنند و صعود به چندین قله از سوی این ورزشکار پیوند اعضا در واقع به عنوان یک شاهکار است که این قابل تقدیر و تحسین است.

وی افزود: صعود به قله سبلان و سهند در طی سال های گذشته از افتخارات این ورزشکار پیوند اعضا استان زنجان است و با این صعودها نشان داده است که بیماری پیوند اعضا در روحیه و توان این ورزشکار که از ملی پوشان این هیات ورزشی در رشته دوچرخه سواری می باشد اثر منفی نگذاشته است.

این کوهنورد ابهری نیز گفت: ساعت ۶/۳۰ صبح جمعه /۱۷ اردیبهشت ماه/ صعود گروه کوهنوردی به قله آغاز شد و ساعت ۱۲:۲۰ پس از (حدود ۶ ساعت پیمایش) به قله رسیدیم و با توجه به اینکه این هدف از این کار نه صعود بلکه کوهپیمایی بود بنابراین هیچ عجله برای رسیدن به قله نداشتیم.

نعمت بابایی پور، افزود: تنها عضو پیوندی در میان این گروه کوهنوردی بودم و در حال حاضر نیز ۴۰ ساله هستم و ۲۱ شهریور ماه پارسال به قله چهار هزار و ۸۱۱ متری سبلان و تیر ماه سال ۹۶ نیز به قله سه هزار و ۷۰۷ متری سهند صعود کرده ام.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha