کشتی فرنگی گزینشی المپیک؛ پیروزی نماینده کشورمان در نخستین مبارزه

تهران - ایرنا - «ناصر علیزاده» نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در پیکارهای گزینشی المپیک در بلغارستان در نخستین مبارزه حریفی از سویس را شکست داد.

به گزارش ایرنا، پیکارهای کشتی گزینشی المپیک در سطح جهانی از روز پنجشنبه در صوفیه بلغارستان آغاز شد و امروز (شنبه) با شناخت نفرات برتر و تعیین تکلیف ۱۲ سهمیه کشتی فرنگی در المپیک توکیو به کار خود پایان می‌دهد. نفرات راه یافته به فینال ۶ وزن المپیکی سهمیه می‌گیرند.

تیم ملی کشتی فرنگی در پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ موفق به کسب ۳ سهمیه و در پیکارهای گزینشی المپیک در قاره آسیا که فروردین ماه در قزاقستان برگزار شد ۲ سهمیه گرفته و تنها در وزن ۸۷ کیلوگرم سهمیه نگرفته است.

«ناصر علیزاده» دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا امروز (شنبه)  در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر «رامون بتچارت» از سوئیس را شکست داد و در دور بعد باید به مصاف «ماتسو سوومی» از ژاپن برود.

علیزاده در صورت پیروزی مقابل حریف ژاپنی و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده  «زورابی داتوناشویلی» کشتی‌گیر گرجستانی‌الاصل از صربستان و دارنده مدال طلای قهرمانی اروپا در سال ۲۰۲۱ «ویلی تاپیو روپونن» از فنلاد خواهد رفت.

«داویت چاکوتادزه» دارنده مدال طلای المپیک از روسیه در گروه علیزاده حضور دارند که احتمال برخورد علیزاده در مرحله نیمه‌نهایی با کشتی‌گیر روس وجود دارد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha