پاکستان حمله صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان حمله نظامیان اشغالگر صهیونیستی به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرد و آن را مغایر هنجارهای بشردوستانه و حقوق بشری خواند.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه پاکستان روز شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت اسلام‌آباد تهاجم نیروهای اشغالگر اسرائیل به مسجدالاقصی را که منجر به زخمی شدن تعداد زیادی از نمازگزاران بی‌گناه شد، محکوم می‌کند.

در این بیانیه ضمن اعلام همبستگی با آسیب دیدگان و آرزوی بهبودی برای مجروحان، آمده است: چنین حملاتی به ویژه در ماه مبارک رمضان علیه هنجارهای بشردوستانه است و پاکستان از جامعه جهانی می‌خواهد تا اقدامات سریعی برای حفاظت از مردم فلسطین اتخاذ کند.

وزارت امور خارجه پاکستان حل مساله فلسطین براساس قطعنامه‌های سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی را برای صلح پایدار در منطقه ضروری دانست و افزود: اسلام‌آباد بر تشکیل کشور مستقل فلسطین براساس مرزهای قبل از ۱۹۶۷ و به پایتختی قدس شریف تاکید دارد.

جمعیت هلال احمر فلسطین از زخمی شدن ۲۰۵ نفر در جریان حملات دیشب (جمعه شب) نظامیان صهیونیستی به نمازگزاران فلسطینی در محوطه مسجد مبارک الاقصی خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الان»، اشغالگران صهیونیست از صبح جمعه تا بامداد امروز (شنبه) به نمازگزاران فلسطینی در محوطه مسجد مبارک الاقصی و «باب العامود» و «الشیخ جراح» حمله کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

اشغالگران صهیونیست همچنین با یورش به هزاران نمازگزار فلسطینی در نزدیکی «باب المغاربه»، آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و به سوی نمازگزاران بمب‌های صوتی شلیک کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha