۲۰۶ هزار ژاپنی خواستار لغو بازیهای المپیک توکیو شدند

تهران- ایرنا- ۲۰۶ هزار ژاپنی با امضای اینترنتی دادخواستی خواستار لغو بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ که قرار است تابستان امسال در توکیو برگزار شود ،شدند.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری "ان. اچ. کی" ژاپن روز شنبه گزارش کرد: این دادخواست جمع آوری امضا چهارشنبه گذشته توسط یک وکیل ژاپنی به نام اوتسونومیا کنجی از طریق بستر (پلتفرم) Change.org به راه انداخته شد.

در این دادخواست از پنج نهاد ذیربط از جمله استانداری های ژاپن و دولت کلانشهر توکیو خواسته شده است که برای حفظ جان و معاش شهروندان، بازی های المپیک و پارالمپیک را لغو کنند.

در این دادخواست گفته شده است که اگر این بازی ها در حالی که همه گیری کرونا ادامه دارد برگزار شود ورزشکاران برای آماده سازی خود شرایط برابر و عادلانه ای نخواهند داشت و باعث فشار بیشتر بر بخش بهداشت و درمان ژاپن خواهد شد.

این دادخواست  قرار است طی چند روز آینده تسلیم دولت کلانشهر توکیو شود.

از سوی دیگر برگزارکننده بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در ژاپن با کمبود کادر پزشکی داوطلب برای بازی های المپیک مواجه خواهند شد.

کمیته برگزاری بازی های توکیو برای این بازی ها که از ابتدای مرداد آغاز خواهند شد، متقاضی حدود ۱۰ هزار نفر کادر بهداشت و درمان شده است.

کمیته برگزاری بازی ها می گوید در حالی که وضعیت مراقبت های پزشکی را تحت نظر دارد، با گروه های مرتبط با بهداشت و درمان مشورت می کند.

بازی های المپیک و پارالمپیک قرار بود در تابستان سال ۲۰۲۰ در توکیو برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا مجبور شدند به سال جاری موکول کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha