بارش باران موجب لغزندگی تمام راه‌های ارتباطی استان سمنان شد

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: تمام جاده‌های استان به دلیل بارش باران و سیلاب لغزنده هستند اما ترافیک عادی و روان است.

سرهنگ تقی کبیری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: با توجه به بارش باران و لغزنده بودن محورهای مواصلاتی استان سمنان، ضرورت دارد رانندگان از ترددهای غیر ضروری پرهیز کنند.
وی ادامه داد: در زمان بارندگی به دلیل لغزندگی جاده، تردد تریلی‌های دارای پنج محور و بیشتر در گردنه‌های استان سمنان به منظور جلوگیری از وقوع حوادث رانندگی، قیچی کردن تریلی و مسدود شدن جاده ممنوع است.
وی یادآور شد: هیچ یک از محورهای استان سمنان به دلیل بارش باران مسدود نیست، اما رعایت نکات ایمنی لازمه حفظ سلامت و رانندگی کم‌خطر است.
کبیری اظهار داشت: تصادف سخت دارای خسارت مالی و جانی به دلیل لغزندگی جاده تا این لحظه گزارش نشده است.
رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه بی‌توجهی رانندگان به جلو و واژگونی خودرو از عوامل مهم در سوانح رانندگی در جاده‌های سمنان است، گفت: رانندگان در حین رانندگی نکات فنی و هشدارهای راهنمایی و رانندگی توجه کنند و با احتیاط کامل و رعایت فاصله طولی در محورهای سمنان تردد کنند.
به گزارش ایرنا، اداره‌کل هواشناسی استان سمنان به دلیل ناپایداری‌ و بارندگی‌های رگباری و شدید در نقاط مختلف استان سمنان هشدار نارنجی داد.
استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از یکهزار هزار کیلومتر راه روستایی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha