۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 3110
کد خبر: 84321918
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مردم، مهم ترین تولیدکننده امنیت پایدار در جامعه هستند

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی ایلام گفت: اقشار مختلف مردم مهم ترین تولید کننده امنیت در سطح جامعه به شمار می روند و بدون مشارکت شهروندان برقراری نظم عمومی میسر نمی شود.

به گزارش ایرنا، سردار دلاور القاصی مهر روز شنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز ایلام اظهار داشت: امنیت زیربنای تمامی فعالیت های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی است و هر اقدامی در حوزه های گوناگون نیازمند برقراری امنیت پایدار است.

وی افزود: خوشبختانه به برکت خون شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران از بالاترین سطح برقراری امنیت پایدار برخوردار است و نیروی انتظامی نیز به عنوان متولی اصلی برقراری نظم در جامعه با تلاش شبانه روزی در صدد است این احساس امنیت عمومی را روز به روز ارتقا دهد، چراکه شهروندان در سایه احساس امنیت می توانند به فعالیت های خود در اجتماع بپردازند.

ارتباط دوسویه مردم و پلیس از مهم ترین عوامل موفقیت های ناجاست

فرمانده انتظامی ایلام یادآور شد: احساس امنیت عمومی از مهم ترین فاکتورهای توسعه پایدار در جوامع امروزی بشمار می رود و ارگان ها و نهادهای مختلف در سایه این امنیت می تواند برنامه های خود را عملیاتی کنند، ناجا نیز همواره تلاش کرده همکاری خود را با سایر دستگاه های اجرایی در بالاترین میزان حفظ کند.

سردار القاصی مهر مردم را مهم ترین تولیدکننده امنیت دانست و تاکید کرد: هرچه ارتباط بین شهروندان با متولیان برقراری امنیت نزدیک تر و اعتماد دوسویه میان مردم و کارگزاران بیشتر باشد، پایه های نظام مستحکم تر و جامعه بسوی رفاه و آرامش پایدار رهنمون خواهد شد.

وی نقش اصحاب رسانه را در تحقق این خواسته عمومی بسیار تعیین کننده توصیف و اضافه کرد: خبرنگاران می توانند در کنار بیان خواسته ها و مشکلات مردم و انعکاس آن به مسوولان مربوطه تلاش کنند رسالت اصلی خود را که همانا بیان اخبار و اطلاعات صحیح و مستند است، بدرستی انجام دهند.

انعکاس اخبار نادرست و جعلی جامعه را ملتهب و ناامن می کند

فرمانده انتظامی ایلام گفت: انتشار یک خبر می تواند مردم یک محله ، شهر و حتی یک جامعه را به آرامش و اطمینان خاطر برساند و در کنار آن انعکاس خبری آن جامعه را ملتهب و ناامن کند که همین ویژگی مسوولیت خطیر اصحاب رسانه را در بیان اخبار با رعایت اصل دقت و صحت دوچندان می کند.

سردار القاصی مهر با تجلیل از شهدای خبرنگار بویژه شهدای خبرگزاری ایرنا تاکید کرد: ارتباط میان مجموعه پلیس استان با خبرگزاری ایرنا در بالاترین سطح قرار داشته و امیدواریم این همکاری روز به روز تقویت شود.

ملت ایران در انتخابات ۲۸ خرداد بار دیگر توطئه های دشمنان را خنثی می کنند

وی با اشاره به در پیش بوده انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خردادماه سال جاری اظهار داشت: بدون شک مردم در این برهه حساس نیز با احساس مسوولیت در پای صندوق های رای حضور پیدا خواهند کرد و اقتدار ، عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی را بار دیگر به جهانیان نشان خواهند داد.

فرمانده انتظامی ایلام ادامه داد: امیدواریم افرادی دغدغه مند و آگاه به مشکلات و نارسایی های اجتماعی انتخاب و روز به روز شاهد کاهش معضلات کشور در زمینه های مختلف باشیم.

سردار القاصی مهر تاکید کرد: پلیس نیز با تمام توان خود تلاش خواهد کرد امنیت برگزاری انتخابات را تامین کند تا مردم با فراغ بال و آرامش خاطر در پای صندوق های رای حضور پیدا کنند.

وی در ادامه با بیان برخی آمار و اطلاعات از فعالیت های مجموعه انتظامی استان از ابتدای سال جاری تاکنون افزود: امسال میزان حوادث رانندگی منجر به فوت و جرح در جاده های برون مرزی استان ۶۷ درصد کاهش یافته که از این نظر رتبه دوم کشوری را کسب کرده ایم.

افزایش ۱۳ درصدی کشفیات سرقت در ایلام

فرمانده انتظامی ایلام یادآور شد: افزایش ۱۳ درصدی کشفیات سرقت و پنج درصدی دستگیری افراد بزهکار به نسبت دوره مشابه سال گذشته نیز از دیگر توفیقات پلیس استان بوده است.

سردار القاصی مهر با اشاره به اجرای طرح امنیت محله محور گفت: کشف ۱۴۲ فقره سلاح غیرمجاز که نسبت به دوره مشابه پارسال ۱۸ درصد افزایش دارد از ثمرات اجرای این طرح بوده است، ضمن اینکه ۲۰ نفر از اراذل و اوباش مخل نظم و آرامش عمومی نیز در مدت یاد شده دستگیر شده اند.

دستگیری ۱۲۴ توزیع کننده مواد مخدر در ایلام

وی با اشاره به کشف ۱۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در استان اظهار داشت: ۱۲۴ نفر در این ارتباط دستگیر شده اند که افزایش ۱۰۰ درصدی را به نسبت سال گذشته نشان می دهد.

فرمانده انتظامی ایلام تحقق این موفقیت ها را بدون مشارکت عموم شهروندان میسر نداست و اضافه کرد: فرهنگ والای مردم استان و احساس مسوولیت تک تک شهروندان برای نقش آفرینی در برقراری نظم عمومی مهم ترین بازوی پلیس در برخورد با جرائم و ناهنجاری های اجتماعی است.

افزایش وقوع جرائم در فضای مجازی

سردار القاصی مهر تاکید کرد: ناجا در کنار برخوردهای قهری و قاطع با مخلان نظم و امنیت عمومی از فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی ، آموزشی و مشاوره ای نیز غافل نشده است و آموزش های همگانی در فضای حقیقی و مجازی را در اولویت برنامه های خود قرار داده است، چراکه بسیاری از جرائم امروزه در فضای مجازی به وقوع می پیوندد که ساماندهی این فضا از سوی متولیان را دوچندان می کند.

جلوگیری از ارجاع ۱۰ هزار پرونده به محاکم قضایی

وی با اشاره به راه اندازی مراکز مشاوره مذهبی و مددکاری در سطح کلانتری ها گفت: توسعه این مراکز مشاوره باعث شده ۷۵ درصد پرونده ها به سازش منجر و از ارجاع پرونده حدود ۱۰ هزار نفر به محاکم قضایی استان جلوگیری شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha