بازتاب گسترده سخنان مقام معظم رهبری در رسانه‌های پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - رسانه‌های پاکستان روز شنبه بیانات حضرت آیت الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و مصادف با روز جهانی قدس را بطور گسترده بازتاب داده و نوشتند: رهبر عالی ایران اسرائیل را یک پایگاه تروریستی دانست و مبارزه با آن را وظیفه همگانی عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه‌های انگلیسی و اردو زبان امروز نوشتند: رهبر عالی انقلاب اسلامی ایران روز گذشته طی سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس اظهار داشتند "اسرائیل نه یک کشور که یک پادگان تروریستی است بنابراین مبارزه با آن یک وظیفه‌ی همگانی است".

روزنامه «اکسپرس تریبیون» گزارش داد: آیت الله خامنه‌ای ملت‌های مسلمان را به ادامه مقابله با اسرائیل فراخواندند و گفتند که مشارکت مسلمانان برای آزدی قدس یک کابوس برای صهیونیست‌ها است.

روزنامه انگلیسی زبان «نیشن» چاپ شهر اسلام‌آباد نوشت: رهبر عالی ایران روز جمعه و مصادف با روزجهانی قدس به عنوان نمایش سالانه همبستگی با مردم فلسطین، گفت که اسرائیل نه کشور که یک پایگاه تروریستی است.

در این گزارش آمده است: جمهوری اسلامی ایران اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و حمایت از آرمان فلسطین و پشتیبانی از گروه‌های مقاومت در سرزمین‌های اشغالی را در دستور کار دارد.

نیشن به نقل از بیانات مقام معظم رهبری نوشت: مبارزه با این رژیم استبدادی مبارزه با ظلم و تروریسم است و یک وظیفه همگانی می‌باشد.

سایت خبری شبکه تلویزیونی «جیو نیوز» پاکستان نیز نوشت: آیت الله سید علی خامنه‌ای طی سخنرانی در روز قدس تاکید کردند که مبارزه با اسرائیل یعنی مبارزه با تروریسم و این یک وظیفه همگانی است.

روزنامه اردو زبان «۹۲» نیز به نقل از بیانات مقام معظم رهبری نوشت: اسرائیل نه یک کشور که یک پایگاه تروریستی است. فلسطین مهم‌ترین مساله مشترک امت اسلامی می‌باشد.

روزنامه «جنگ» چاپ شهر راولپندی نیز نوشته است: رهبر عالی ایران از کشورهای اسلامی خواست تا مشارکت و حمایت برای آزادی قدس را ادامه دهند. اسرائیل نه کشور که پادگان تروریستی است و افول این رژیم آغاز شده است.

تعدادی از منابع انگلیسی و اردو زبان از جمله روزنامه «پاکستان آبزرور»، شبکه‌های خبری و پایگاههای اطلاع رسانی پاکستان نیز بخش هایی از بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را با انتشار تصاویر، اخبار و گزارش‌هایی بازتاب دادند. 

براساس این گزارش، مسلمانان پاکستان روز گذشته در شهرهای مختلف این کشور همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و مصادف با روز جهانی قدس، همنوا با سایر ملت‌های آزادیخواه جهان و امت اسلامی برای اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین به خیابان‌ها آمده و از نبرد جبهه مقاومت برای آزادی قدس و شکست رژیم اشغالگر صهیونیستی حمایت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha