سامانه دریافت واکسن کرونا در لرستان معرفی نشده است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سایت یا سامانه‌ای برای دریافت واکسن کرونا تاکنون در استان معرفی نشده است.

دکتر" مریم کوشکی" روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: افراد دارای بیماری خاص و  بالای ۸۰ سال که تاکنون از طریق تماس تلفنی و یا پیامک توسط مراکز بهداشت تحت پوشش برای دریافت واکسن دعوت نشده اند با کارت ملی به مراکز بهداشت منطقه محل سکونت خود مراجعه کنند تا مشخصات آنها برای دریافت واکسن ثبت شود.

وی اظهار داشت: علاوه بر کادر درمان، تاکنون واکسیناسیون افراد دارای بیماری های خاص، بالای ۸۰ سال و پاکبان ها در استان انجام شده است و نیاز به ثبت نام در هیچ سایت و سامانه ای نیست و در صورت نیاز به این اقدام، از طریق دانشگاه علوم پزشکی استان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی همچنین افزود: در بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد، کارکنان بهداشتی درمانی، تعدای از دانشجویان بالینی و تعدادی از بیمارن خاص و سرطانی علیه کرونا واکسینه شدند و هیچ گروه سالمندی در این بیمارستان واکسینه نخواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: پس از مرحله نخست واکسیناسیون گروه سنی بالای ۸۰ سال، ۷۵ تا ۸۰، ۷۰ تا ۷۵، ۶۵ تا ۷۰ و ۶۰ تا ۶۵ سال و گروه بیماران زمینه ای ۱۷ تا ۶۴ سال واکسینه می شوند.

وی افزود: در مرحله سوم واکسیناسیون کرونا ساکنان در زندان ها و مراکز تادیب، نظامیان و سربازان پادگان ها، پلیس، معلمین و کارکنان مدارس، گرم خانه ها، کمپ های معتادین و مهاجرین، کارکنان بانک، حمل و نقل عمومی و توزیع مواد سوختی و خدمات شهری واکسینه می شوند.

وی اظهار داشت: مرحله چهارم واکسیناسیون کرونا نیز گروه سنی ۵۵ تا ۵۹ سال، ۵۰ تا ۵۴، ۴۵ تا ۴۹، ۴۰ تا ۴۴، ۳۵ تا ۳۹ ، ۳۰ تا ۳۴، ۲۵ تا ۲۹، ۲۰ تا ۲۴ و ۱۸ تا ۱۹ سال است.

تاکنون ۱۰۸ هزار و ۹۷۷ بیمار مبتلا به کرونا در لرستان شناسایی شده است و یک هزار و ۷۳۷ نفر از این تعداد قربانی این ویروس شده اند.

تاکنون ۵۸ هزار و ۴۳۶ دوز واکسن طی هشت محموله به استان وارد شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha