مدل جامع کارآفرینی در ستاد کانون‌های مساجد کشور تدوین شد

تهران- ایرنا- معاون پشتیبانی و توسعه منابع ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور اعلام کرد: مدل کارآفرینی سازمانی این ستاد با همکاری تیم پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی تهران تدوین شد.

جلال ریزانه عصر شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: تغییرات محیطی گسترده و بروز شگفتی سازهایی مانند بحران غیرمنتظره کووید۱۹، وضعیت جدیدی را پیش روی ما قرار داده است؛ به طوری که برای بقا، سودآوری و ارایه خدمات اثربخش باید با نوسازی استراتژیک نسبت به شناسایی فرصت های جدید اقدام و از شیوه های نوین مدیریتی در افزایش کارایی و اثربخشی بهره برد.

وی افزود: باتوجه به بیانیه گام دوم انقلاب و ضرورت ایجاد تحول در سازمان های فرهنگی، ستاد نیز نیازمند مدل کارآفرینی سازمانی جهت توسعه و تحول و اثربخشی بیشتر در محیط فرهنگی کشور است تا بتواند در تامین نظر تامین کنندگان (شورای عالی انقلاب فرهنگی) و خدمت گیرندگان (کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور) دارای موفقیت بیشتری باشد.

ریزانه تاکید کرد: معاونت پشتیبانی و توسعه منابع فهما در نظر دارد به منظور طراحی مدل کارآفرینی سازمانی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، به مطالعه یافته های علمی، مطلوبیت های اساسی و اقتضائات بومی در این سازمان پرداخته و به ابعاد و مولفه های کارآفرینی سازمانی  مبتنی بر اقتضائات این موسسه دست یابد و یافته ها را در آن مورد بررسی قرار دهد.

وی اظهار داشت: در واقع نبود مدل کارآفرینی موجب بروز مشکلاتی در حوزه های راهبردی، توسعه ای و اثربخشی ماموریت ها خواهد شد و ارایه این مدل می تواند راهکاری استراتژیک در حل این مسایل و همچنین مشکلات پیش رو باشد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور خاطرنشان کرد: در این پژوهش ابعاد و مولفه های کارآفرینی سازمانی در ستاد و روابط بین مولفه ها همچنین اولویت های آن توسط تیم پژوهشی مشترک معاونت پشتیبانی و توسعه منابع و دانشکده مدیریت دانشگاه شهید بهشتی در زمستان امسال تبیین خواهد شد.

به گفته وی، در وضعیت کنونی کسب و کار که با افزایش رقابت، جهانی شدن، تغییرات سریع تکنولوژی، کوتاه شدن چرخه عمر محصولات و تغییر مرزهای صنعت همراه است، کارآفرینی چه در سطح فردی و چه در سطح سازمانی، بیش از گذشته برای سودآوری و رشد اقتصادی  اهمیت پیدا کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha