دانشجو معلمان در مدارس همدان به کمک دانش‌آموزان آمدند

همدان- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان همدان گفت: در راستای اجرای برنامه «تبادل دانش و تجربیات بین معلمان و دانشجو معلمان»، دانشجو معلمان در همدان به کمک دانش‌آموزان جامانده از روند تحصیل آمدند.

معصومه خدابنده لو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه با مشارکت دانشجو معلمان استان همدان و به منظور برگزاری کلاس‌های جبرانی و کمک به دانش آموزان جامانده و نیاز به تلاش در دوره تحصیلی ابتدایی در حال برگزاری است.

وی اظهار داشت: توسعه فعالیت‌های جهادی  و دانشجویی با محوریت فعالیت های جهادی تربیتی در مدارس استان بسیار با اهمیت است.

خدابنده لو تصریح کرد: تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته در راستای تحقق عدالت آموزشی و توانمندسازی دانشجو معلمان برای تحقق اهداف برنامه درسی کارورزی و تمرین معلمی از اهداف برنامه تبادل دانش و تجربیات بین معلمان و دانشجو معلمان است.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه در ۱۰۰ مدرسه ابتدایی استان همدان برای دانش آموزان جامانده از آموزش و نیاز به تلاش بیشتر اجرا می شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان همدان افزود: دانشگاه فرهنگیان فرصت بسیار مناسبی است تا از ظرفیت دانشجو معلمان این دانشگاه برای آموزش دانش آموزان مناطق حاشیه ای استان استفاده شود.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح  ارائه خدمات آموزشی و تربیتی به دانش آموزان مناطق کم برخوردار استان با ظرفیت دانشجو معلمان ساکن همدان در درس ریاضی و سایر درس‌ها به منظور جبران عقب ماندگی‌های تحصیلی دانش آموزان است.

خدابنده لو ادامه داد: آموزش به صورت  غیر حضوری در شبکه شاد، دریافت محتوای آموزشی مکتوب (کتاب دوره پیش دبستانی) و پخش برنامه های آموزشی از صدا و سیما انجام می شود.

 در سال تحصیلی جاری بیش از ۲۹۶ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش همدان تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha