بازگشت ۱۰۷ واحد راکد به چرخه تولید در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا -  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی اعلام کرد: سال گذشته تعداد ۱۰۷ واحد تولیدی راکد در شهرک های صنعتی این خطه به چرخه تولید بازگشتند و شرکت ما رتبه دوم کشوری را کسب کرد.

سید مرتضی نیرومند اسکویی امروز (شنبه) در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه تمامی واحدهای تولیدی ثروت ملی به حساب می آیند، در سال گذشته با جدیت فراوان در راستای رونق تولید توانستیم رتبه ۲ کشوری در شهرکها و نواحی صنعتی کشور را به آذربایجان شرقی که قطب صنعتی کشور به شمار می آید، اختصاص دهیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بیان کرد: عمده واحدهای راکد احیا شده در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی در سال قبل مشکلات بانکی، بیمه‌ای، مالیاتی و سرمایه ای داشتند که با حمایت جدی شرکت شهرک های صنعتی ، دستگاه قضا و دیگر سازمان های مرتبط استان مجدد راه اندازی شده اند .

وی در خصوص اشتغال واحدهای راکد افزود: با راه اندازی ۱۰۷ واحد تولید راکد شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی در سال گذشته یک هزار و ۶۱۲ فرصت شغلی احیا شد. 

نیرومند اسکوئی، سرمایه گذاری انجام شده برای احیای واحدهای راکد را بیش از سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

وی گفت: از اول امسال نیز کارگروه تولید،پشتیبانی ها ،مانع زدایی در دستور کار شرکت شهرکهای صنعتی استان قرار گرفته و با تمام توان در راستای رونق تولید می کوشیم تا هیچ مانعی برای تولید در استان نباشد.

در آذربایجان شرقی ۵۴ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که نزدیک به سه هزار واحد تولیدی و صنعتی در آنها مسقرند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha