اجساد قربانیان کرونا در آمریکا، بلاتکلیف در کامیون‌های یخچال دار

 تهران-ایرنا- نیویورک پست گزارش داد: با گذشت بیش از یک سال از همه گیری کرونا، اجساد صدها نفر از نیویورکی ها همچنان در کامیون های یخچال دار در سواحل شهر بروکلین نیویورک نگهداری می شوند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، این رسانه نوشت که یک مقام پزشکی در نشست کمیته شورای شهر نیویورک گفته است: اجساد ۷۲۰ قربانی کرونایی در سردخانه های فاجعه باری که از آوریل (فروردین)  به طور موقت طراحی شده بودند، برای مدتی طولانی نگهداری شده اند.

خانواده های بسیاری از قربانیانی که اجسادشان در این یخچال ها زندگی می کنند خواستار دفن آن ها در گورستان هارتلند هستند و خانواده های دیگر قربانیان، تماسی نداشته اند.

همزمان با شیوع کرونا تقریبا ۹۰۰ نفر در گورستان شهر نیویورک دفن شدند و با فشار بر بیمارستان ها و گورستان ها در روزهای نخست همه گیری کرونا، این شهر در اقدامی بی سابقه اجساد را در سردخانه ها نگهداری کرد و اجساد  در کامیون های یخچال دار تلمبار شدند.

با ایجاد سردخانه های اضطراری در سال ۲۰۲۰ این سردخانه در مقطعی بیش از هزار و ۳۰۰ جسد قربانیان کرونایی و دیگر افراد متوقفی را نگهداری می کرد.

هارتلند بزرگترین گورستان نیویورک است که آمار دفن در سال گذشته میلادی افزایش یافت. در سال ۲۰۲۰ میلادی ۲ هزار و ۶۶۶ نفر در این گورستان دفن شدند در حالی که آمار سالانه دفن در آن حدود هزار و ۲۰۰ نفر است. در سال جدید میلادی تاکنون ۵۰۴ نفر در این گورستان به خاک سپرده شده اند.

کرونا  در آمریکا تاکنون باعث ابتلای  بیش از ۳۴ میلیون  نفر و جان باختن   ۵۹۴ هزار و ۹۱۱   نفر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha