۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۹
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84321693
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش باران بهاری تا اواخر هفته جاری در مازندران ادامه دارد

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران از تداوم ناپایداری جوی در استان تا پایان هفته جاری خبر داد و پیش‌بینی کرد که بارندگی‌ کم و بیش تا جمعه در مازندران ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، هواشناسی مازندران به استناد تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابی هواشناسـی ، اعلام کرد که وضعیت جوی استان امروز شنبه ابری است که گاهی با بارندگی، وزش باد و احتمال وقوع رعد و برق همراه می شود و اواخر امشب از میزان ناپایداری کاسته خواهد شد.

جدول پیش بینی هفت روزه هواشناسی مازندران نشان می دهد که سامانه بارشی از اواخر امشب از استان خارج می شود و هوای استان تحت تاثیر جریانات گرم جنوبی قرار می گیرد که نتیجه آن افزایش دمای هوا در مناطق مختلف استان خواهد بود.

طبق این پیش بینی ،  دمای هوای استان فردا یکشنبه بین سه تا هفت درجه در مناطق مختلف افزایش می یابد و در ساری مرکز مازندران هم دمای هوا در گرم ترین زمان به ۲۶ درجه سانتی گراد بالای سفر خواهد رسید که نسبت به امروز هفت درجه افزایش خواهد داشت.

جریانات گرم جنوبی اواخر یکشنبه شب جای خود ره به سامانه جدید بارشی خواهد داد و شهروندان استان در روز دوشنبه شاهد آسمانی نیمه ابری به تدریج ابری همراه با بارش باران، وزش باد گاهی نسبتا شدید خواهند بود. دمای هوا هم روز دوشنبه به طور محسوسی کاهش خواهد یافت و احتمال وقوع رعد و برق نیز وجود دارد.

طبق اعلام هواشناسی مازندران، شرایط جوی استان در روزهای سه‌شنبه و چهار‏شنبه نیز نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران، وزش باد و احتمال وقوع رعد و برق خواهد بود ولی روز پنجشنبه از میزان ابر کاسته شده و دمای هوا هم به صورت نسبی افزایش خواهد یافت. بعد از ظهر پنجشنبه نیز احتمال رگبار پراکنده باران بویژه در ارتفاعات وجود دارد که با رعد و برق همراه می شود.

در حالی که مازندران اردیبهشت را با بارندگی شروع کرد و طی حدود سه هفته گذشته کم و بیش در تمامی مناطق استان بارندگی وجود داشت ، ولی معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت که میزان بارندگی تاکنون کمتر از میانگین دوره بلند مدت بوده است.

احمد اسدی به خبرنگار ایرنا گفت : بر اساس اطلاعات مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی  کشور، میانگین بارندگی از ابتدای فروردین امسال تا ۱۶ اردیبهشت ماه جاری در مازندران ۵۲ میلی متر بوده که این میزان نسبت به دوره بلند مدت ۲۶ میلی متر کاهش نشان می دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha