افزایش مشارکت مردم در انتخابات با پرهیز از شعارهای تبلیغاتی

خرم‌آباد - ایرنا - برخی از ورزشکاران لرستان معتقد هستند حضور کاندیداها از اقشار مختلف جامعه و دوری از شعارهای تبلیغاتی و خلاف واقع از سوی آنان موجب ترغیب مردم برای حضور باشکوه در انتخابات می‌شود.

به گزارش ایرنا حدود ۴۰ روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی مانده و بیان عملکرد شفاف از سوی کاندیدا و دوری از شعارهایی که تنها جنبه تبلیغاتی دارد می تواند  یکی از اقدامات موثر در ترغیب مردم برای شرکت در پای صندوق های رای باشد.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز لرستان در میزگردی با حضور ورزشکاران راهکارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات را بررسی کرده است.

قهر کردن با صندوق های رای اقدام مناسبی نیست

رئیس هیات بسکتبال لرستان در این میزگرد اظهار کرد: ابتدای انقلاب تاکنون همواره بر رای مردم تاکید شده است، در تمام صحنه‌ها حضور مردم موجب دلگرمی می‌شود چراکه در تمامی رویدادهای مهم نشان دادند به نظام علاقه مند هستند و این علاقه مندی را در ابتدای انقلاب با حضور در جبهه های جنگ ثابت کردند.

امیر مسیببان گفت: افزایش امید برای حضور حداکثری مردم در انتخابات یک امر مهم و ضروری در رویداد سیاسی کشور است که می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد همچنین باید به خواسته‌های مشروع مردم توجه ویژه شود.

وی افزود: تحریم های ظالمانه علیه ایران در بوجود آمدن مشکلات بسیار تاثیرگذار است اما برخی از مشکلات داخلی ناشی از عدم مدیریت صحیح می باشد همچنین مسائل کشور باید به صورت شفاف بیان شود تا مردم بتوانند با کمک خود دولت را یاری کنند و همگام با سیاست های کلی در تصمیم گیری‌ها تاثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: بهره گیری از جوانان و بانوان در بدنه دولت می تواند احساس مسئولیت در این قشر را بالا برده و امید به آینده را افزایش دهد و حتی این افراد  می توانند مدیران موفقی در آینده باشند.

مسیبیان اضافه کرد: هر کاندیدا زمان کمی از تایید صلاحیت تا برگزاری انتخابات جهت معرفی برنامه های خود دارد و عملا نمی تواند در جذب بسیاری از افراد تاثیر گذار باشد همچنین یک فرد نمی‌تواند به تنهایی عملکرد قابل قبولی داشته باشد بلکه این عملکرد در گرو یک مجموعه می باشد و هر کاندیدا با ورود به عرصه انتخابات باید کابینه خود را مشخص کند تا مردم زمان کافی برای شناسایی آنها داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا باید از بستر فضای مجازی همچنین رسانه ها برای معرفی کاندیدا بهره لازم را برد البته مردم بسیار فهیم هستند و متوجه خواهند شد که چه کسی دروغ می‌گوید.

مسیبیان اظهار کرد: دولت آینده باید دولتی مقتدر باشد، دولت سیاسی یا جناح چپ و راست دیگر به درد مردم نمی‌خورد بلکه باید مشکلات معیشتی آنان برطرف شود همچنین با اتکا به فرمایشات مقام معظم رهبری اقدامات مفید صورت گیرد.

وی بیان کرد: مشکلات ما پس از انتخابات بروز پیدا می‌کند بنابراین باید شخصی را انتخاب کنیم که جدای از دیدگاه شخصی به فکر مردم باشد.

وی افزود: به دلیل همزمانی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا با ریاست جمهوری، شاهد افزایش مشارکت خواهیم بود چراکه این انتخابات طایفه‌ای بوده و بسیاری از افراد برای حمایت از کاندیدای مورد نظر پا به عرصه انتخابات خواهند گذاشت.

مسیبیان با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر باید اماکن ورزشی را حمایت کنند گفت: در دیگر شهرها پارلمان های شهری تیم داری می‌کنند اما در استان ما نتیجه برعکس است جناح بازی باید کنار گذاشته شود تا قشر ورزشی بتواند از حمایت‌های لازم برخوردار شود.

وی ادامه داد: مردم باید در انتخاب فرد اصلح حساسیت لازم را داشته باشند همچنین قهر کردن با انتخابات اقدام مناسبی نیست بلکه باید نگرش مثبتی نسبت به این رویداد مهم سیاسی داشته باشیم.

باید از تمام ظرفیت‌ها برای افزایش حداکثری مردم در انتخابات استفاده کنیم

رئیس هیات دو و میدانی استان لرستان نیز در این میزگرد اظهار کرد: اهمیت شرکت در انتخابات بر کسی پوشیده نیست چراکه هر فرد با شرکت در انتخابات می تواند از حق خود دفاع کند، انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا یکی از حساس ترین رویدادهای کشور در چندین سال اخیر می باشد.

سیاووش سپهوند گفت: اعتماد مردم افزایش حداکثری در انتخابات را رقم خواهد زد، در ۱۴ ماه اخیر شیوع کرونا بسیاری از مسائل را تحت شعاع قرار داده است و می‌تواند این انتخابات را نیز تحت تاثیر قرار دهد بنابراین باید برای حضور مردم پای صندوق‌های رای تدابیر لازم اندیشیده شود تا شاهد افزایش مشارکت باشیم.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات، مسئولان باید با مردم شفاف صحبت کنند چون مردم حق دارند ریشه گرانی و مشکلات معیشتی را بدانند.

وی با اشاره به اینکه برنامه محور بودن هر کاندیدا موجب افزایش مشارکت می شود ادامه داد: ورزشکاران و جامعه ورزشی بیشترین آسیب را از زمان شیوع کرونا تا کنون متضرر شدند، این قشر در گذشته الگوی مناسبی برای حضور مردم بود اما با توجه به تعطیلی باشگاه ها اکنون این قشر نیاز به مشوق برای حضور در انتخابات دارند.

سپهوند گفت: حضور تمامی قشرها و سلایق مختلف در انتخابات می‌تواند بر افزایش حداکثری حضور مردم تاثیر گذار باشد اما قطعا افرادی که با نظام مخالف هستند توسط شورای نگهبان رد صلاحیت خواهند شد.

وی تصریح کرد: شورای نگهبان باید در تایید صلاحیت ها و حضور افراد مختلف در عرصه انتخابات تجدید نظر کند چرا که حضور تمامی سلیقه ها می‌تواند افزایش حداکثری را به دنبال داشته باشد.

وی اضافه کرد: انتخابات شوراها بسیار مهم می باشد چراکه پارلمان شهری صف اول برخورد با مشکلات مردم هستند، در شورای شهر قبلی، یک انتخاب اعتراض آمیز و احساسی را تجربه کردیم که این انتخاب عجولانه می‌تواند به آبادانی یک شهر ضربه وارد کند.

وی با بیان اینکه تاثیرگذارترین قشر جامعه دانشگاهیان هستند و نباید از این قشر غافل شویم افزود: احزاب در کشور به معنای واقعی عملکردی ندارند و برخی ها به دلیل منافع شخصی در هر رویداد تغییر رنگ می‌دهند اما باید این گروه های سیاسی نقش خود را به درستی ایفا کنند.

سپهوند با بیان اینکه توجه به روستاییان می‌تواند در افزایش حداکثری تاثیر گذار باشد گفت: باید برنامه مناسبی برای رای اولی ها داشته باشیم چراکه این قشر هیچگونه شناختی ندارند همچنین باید توجه به آینده‌نگری و برنامه محور بودن مدیران و کاندیدا در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: تحریم ها عامل اصلی مشکلات در جامعه هستند و باید برای توسعه و ارتباط بیشتر با دنیا در تعامل باشیم و نباید تصمیمی گرفته شود که مردم لجبازی کنند در حالیکه بسیاری از تخریب ها از سوی عده ای خاص صورت می گیرد، برخی‌ها به دنبال تخریب چهره های مختلف هستند و نباید این اتفاق رخ دهد چراکه حامیان آنها دلزده می شوند و این امر موجب کاهش حضور در انتخابات خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت روحانی با مسئله برجام سایه جنگ را از کشور دور کرد گفت: تخریب افراد موجب دلسردی مردم به نظام می‌شود ما باید تمام تلاش خود را برای افزایش حداکثری مردم در انتخابات بکار گیریم.

شفافیت در عملکرد مسئولان موجب افزایش حضور حداکثری در انتخابات می‌شود

مربی رسمی فدراسیون پرورش اندام و آمادگی جسمانی در لرستان نیز  گفت: در زمان شیوع کرونا بیشترین آسیب را باشگاه داران متضرر و تعداد زیادی از باشگاه‌داران و اعضا بیکار شده‌اند.

مهرداد جوازی با بیان اینکه آگاهی‌بخشی و بصیرت افزایی موجب افزایش حداکثری مردم در انتخابات می شود افزود: برخی از وظایف مربوط به دولت و برخی دیگر مربوط به مردم می باشد، از ابتدای انقلاب تاکنون همواره کشور تحریم بوده است و نمی توانیم تمام مشکلات را ناشی از تحریم بدانیم.

وی افزود: مردم با شرکت در انتخابات وظایف خود را انجام می دهند اما در برخی مواقع احساس می کنند که رای آنها بر تاثیر کمتری بر سرنوشت آنها دارد بنابراین شفافیت باید نهادینه شده و مسایل کشور به مردم بازگو شود چون بیان عملکرد به صورت شفاف از سوی مسئولین از وظایف مربوط به دولت ها می باشد.

وی ادامه داد: مشکلات کشور قابل حل است و بسیاری از مشکلات را می‌توان با همدلی برطرف کرد همانطور که دیدیم برای اولین بار در برجام با دنیا به یک نقطه مشترک رسیدیم پس ثابت شد که مشکلات می‌تواند برطرف شود.

وی اضافه کرد: حضور سلیقه های متنوع در انتخابات موجب افزایش مشارکت می شود همچنین شورای نگهبان باید در تایید صلاحیت ها سلایق مختلف را در نظر بگیرد، مردم به خوبی تفاوت بین واقعیت و غیر واقعیت را می دانند باید به شعور مردم احترام گذاشت و  از تمامی قشرها در انتخابات استقبال کرد.

جوازی گفت: حدود یک ماه مانده به برگزاری انتخابات زمان بسیار کمی برای ترغیب کردن قشر خاکستری جامعه در انتخابات داریم، باید از گذشته برای این قشر برنامه لازم صورت می گرفت و همچنین باید مطالبه گر باشیم تا رئیس جمهور یا مدیر و حتی کاندیدا ملزم به پاسخگویی به مردم باشد.

وی ادامه داد: مردم درگیر مشکلات معیشتی هستند و باید این مشکلات برطرف شود، چراکه اگر مردم دغدغه اقتصادی نداشته باشند می توانند به راحتی در انتخابات شرکت کنند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد امسال در سراسر کشور برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha