نظامیان صهیونیست در حمله به مسجدالاقصی ۲۰۵ فلسطینی را زخمی کردند

تهران - ایرنا - «جمعیت هلال احمر فلسطین» از زخمی شدن ۲۰۵ نفر در جریان حملات دیشب (جمعه شب) نظامیان صهیونیستی به نمازگزاران فلسطینی در محوطه مسجد مبارک الاقصی خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الان»، اشغالگران صهیونیست از صبح جمعه تا بامداد امروز (شنبه) به نمازگزاران فلسطینی در محوطه مسجد مبارک الاقصی و «باب العامود» و «الشیخ جراح» حمله کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند. 

اشغالگران صهیونیست همچنین با یورش به هزاران نمازگزار فلسطینی در نزدیکی «باب المغاربه»، آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و به سوی نمازگزاران بمب‌های صوتی شلیک کردند. 

نظامیان ارتش رژیم اشغالگر همچنین درصدد منع ورود نمازگزاران فلسطینی به مسجد الاقصی برآمدند که در پی این تجاوزات، درگیری‌هایی میان نظامیان اسرائیلی و فلسطینیان صورت گرفت که در جریان آن، ده‌ها نفر از فلسطینیان زخمی شدند.

هلال احمر فلسطین بامداد امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در محوطه مسجد الاقصی، الشیخ جراح و باب العامود، ۲۰۵ نفر مجروح شدند.

در این بیانیه آمده است که در نتیجه استفاده از گلوله‌های لاستیکی و اشک آور و بمب‌های صوتی، ۸۸ مجروح که بیشتر از ناحیه چشم و صورت آسیب دیده بودند، به بیمارستان منتقل شده و سایر مجروحان نیز سرپایی مداوا شدند.

منابع محلی فلسطین می‌گویند که هنوز تعدادی از نمازگزاران از جمله افراد مسن و کودکان همچنان در مسجدالاقصی در بازداشت نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به سر می‌برند.

نظامیان صهیونیست دیروز و دیشب با بستن درهای مسجدالاقصی به نمازگزاران فلسطینی در این مکان مقدس حمله کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

تاکنون اکثر کشورهای اسلامی و عربی اقدامات نظامیان صهیونیست در حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی را محکوم کرده و خواهان اقدامات بین‌المللی برای مواجهه با تجاوزات رژیم اشغالگر قدس شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha