برخی جاده‌های خراسان رضوی مه‌گرفته و بارانی است

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش راهداران و سامانه‌های نظارتی پدیده مه‌گرفتگی در برخی جاده‌های این استان موجب کاهش دید افقی رانندگان در این مناطق شده و برخی جاده‌ها نیز بارانی است.

ابراهیم نصری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون مه گرفتگی در جاده‌های سبزوار - شاهرود و درگز- قوچان در محدوده گردنه تیوان، موجب کاهش دید افقی در این مسیرها شده است.

وی ترافیک در جاده های خراسان رضوی را به صورت عادی و روان توصیف کرد و ادامه داد: بارش باران در مسیر سبزوار- شاهرود موجب لغزندگی سطح جاده در این مسیر شریانی شده است.

همچنین اداره کل هواشناسی خراسان رضوی نیز با صدور اطلاعیه ای نسبت به وقوع بارشهای پرحجم و وقوع سیلاب در ۱۷ شهرستان طی هفته جاری هشدار داد.

بر این اساس وقوع بارش‌های رگباری توأم با رعد و برق طی امروز و فردا (یکشنبه) در نواحی مستعد همراه با بارش تگرگ، افزایش شدت وزش باد در مناطق بادخیز و وزش باد شدید توأم با گرد وخاک با احتمال بروز خسارت، وقوع سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، همچنین ایجاد رواناب و آبگرفتگی پیش‌بینی شده است.

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه به عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها به ویژه رودخانه‌های فصلی و همچنین احتیاط در ترددهای جاده‌ای و عدم صعود به ارتفاعات تاکید کرده است.

۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha