۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 854
کد خبر: 84321575
۰ نفر

برچسب‌ها

بحران ویروس هندی کرونا

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان ملی در یادداشتی نوشت:  نوع  ویروس B۱۶۱۷  کووید۱۹ اکنون به عنوان ویروس هندی کرونا معروف شده است. این نوع  برای اولین بار در هند در اول دسامبر سال ۲۰۲۰ کشف شد.

در ادامه یادداشت ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ روزنامه آرمان ملی به قلم مهدی زارع می خوانیم: اجرا و پایبندی به اقدامات بهداشتی و اجتماعی از جمله تجمعات دسته جمعی در هنگام برگزاری جشن های فرهنگی و مذهبی و انتخابات همچنان مهم است. اعلامیه های جسورانه‌ای از شخصیت‌های ارشد سیاسی در هند منتشرشد.  

وزیر بهداشت، هارث وردان، در اوایل ماه مارس ۲۰۲۱ گفت که هند در «پایان همه گیری» است. از آن زمان، اجتماعات گسترده‌ای در هند برگزار شد. در مارس و آوریل ۲۰۲۱، انتخابات در سطح ایالت در چندین ایالت هند برگزار شد که همراه با مبارزات انتخاباتی و اختلاط جمعیت بود. موسسه سرم هند یکی از مهمترین سازمان‌های جهان است. این موسسه واکسن آسترازنکا را به تعداد زیادی تولید می‌کند و یکی از ارائه دهنده‌های  اصلی به  طرح سبد واکسن کووکس است. صادرات  واکسن از هند در هفته های اخیر کاهش یافته است و جای تعجب نیست که دولت هند برای نگهداری بیشتر واکسن های گرانبها در هند  اقدام کرده‌اند. این امر بر عرضه سایر کشورهای کم درآمد اثر خواهد گذاشت.

در جریان بحران مشخص شد که اعتماد و اتکا به چند سایت تولیدی خاص برای واکسن چقدر موجب آسیب پذیری است. ماه‌های بعد از اولین ساگرد همه گیری به دلیل کمبود در دسترسی به واکسن برای  بیش از ۹۰درصد از جامعه جهانی، موجود نباشد. عدالت وقتی برقرار است که واکسن‌ها به طور گسترده و نه فقط در کشورهای ثروتمند در دسترس قرار گرفته باشند. فعلا و تا زمانی که این دسترسی محدود است، به  راحتی «هند بعدی» را در گوشه و کنار جهان ممکن است دوباره ببینیم. غلبه بر رویکرد «اول من» کشورهای ثروتمند، راهی برای برون رفت از این شرایط است.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha