۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۴:۱۱
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84321457
۳ نفر

برچسب‌ها

سازمان ملل اخراج فلسطینیان از قدس شرقی را جنایت جنگی خواند

تهران – ایرنا - سازمان ملل متحد روز جمعه اقدامات رژیم صهیونیستی در اخراج فلسطینیان از قدس شرقی را جنایت جنگی خواند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «رابرت کولفیل» سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد از رژیم صهیونیستی خواست تا فورا تخلیه فلسطینیان از قدس شرقی متوقف کند و گفت که این اقدامات می تواند جنایت جنگی تلقی شود.

وی گفت: در صورتی که دستور تخلیه (محله شیخ جراح) صادر و اجرا شود، نقض تعهدات اسرائیل قوانین بین المللی است.

کولفیل افزود: با توجه به صحنه‌های نگران کننده در شیخ جراح طی روزهای گذشته، ما می‌خواهیم تأکید کنیم که بیت المقدس شرقی همچنان بخشی از سرزمین فلسطین است و قوانین بشردوستانه بین المللی در مورد آن اعمال می‌شود.

منطقه شیخ جراح در قدس شرقی که اخیراً به صورت مستمر مورد هدف شهرک‌نشینان صهیونیست قرار گرفته است، زمین‌هایی را شامل می‌شود که فلسطینیان می‌گویند سال‌ها پیش آن را از دولت اردن خریداری کرده‌اند.  

کابینه رژیم صهیونیستی سوم ژانویه گذشته به چهار خانواده فلسطینی برای تخلیه خانه‌های خود ابلاغیه‌ای ارسال کرد که در آن ادعا شده بود؛ مالکیت اراضی این خانه‌ها از سال‌ها پیش به یهودیان صهیونیست تعلق داشته است و باید این خانه‌ها را تخلیه کنند.

در روزهای گذشته درگیری در محله شیخ جراح واقع در قدس اشغالی در پی تهدید شدن تعدادی از خانواده‌های فلسطینی ساکن در این محل از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی برای خالی کردن منازل خود و در اختیار دادن آن‌ها به جوامع صهیونیست افزایش یافته است.  

«جنبش حماس» در بیانیه‌ای درباره هرگونه حماقت رژیم صهیونیستی برای آسیب رساندن و آواره کردن ساکنان منطقه «شیخ الجراح» در قدس شرقی که به تازگی به صورت مستمر مورد حمله شهرک‌نشینان صهیونیست قرار گرفته‌اند، هشدار داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha