سالانه ۲۴۰ هزار میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کمک می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به توجه دولت به بخش عمران شهری گفت: سالانه افزون‌بر ۲۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌های ایران کمک و تزریق می‌شود.

مهدی جمالی‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این مبلغ از محل منابع در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و قانون مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص می‌یابد.

وی افزود: از این مبلغ برابر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال به‌صورت استانی و از طریق اداره‌کل امور مالیاتی استان‌ها وصول و بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع می‌شود.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: ۴۰ هزار میلیارد ریال نیز از منابع تبصره ۲ ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده به‌صورت ملی و متمرکز بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: شاخص‌ها و ضوابط مربوط به توزیع اعتبارات در قانون مالیات بر ارزش افزوده تعیین و ملاک عمل است.

جمالی‌نژاد اظهار داشت: همچنین بنا بر اختیار قانونی برابر ۲۰ درصد منابع تبصره ۲ ماده ۳۹ به‌صورت متمرکز و به‌طور پروژه‌محور از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اخذ پروژه‌های مشخص از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها یا خرید ماشین‌آلات به این نهادها کمک می‌شود.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون یک‌هزار و ۳۶۶ شهرداری و افزون‌بر ۳۷ هزار دهیاری در کشور فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha