تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر کردستان به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: در پی وقوع زلزله ۴.۴ ریشتری در حوالی شویشه، تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر استان در شهرهای سنندج و سروآباد به روستاهای این منطقه اعزام شدند.

پیام جلالی بامداد شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اعزام تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال استان از شهرهای سنندج و سروآباد به مناطق زلزله زده شویشه اشاره و اظهار داشت: تاکنون در روستاهای بزرگ بخش مرکزی سروآباد هیچگونه گزارشی مبنی بر خسارات احتمالی گزارش نشده است.

وی افزود: تیم‌های عملیاتی شهرهای مریوان، سروآباد، دیواندره و سنندج در آماده باش کامل هستند و در صورت نیاز به این مناطق امدادرسانی انجام خواهد شد.

محمد فلاحی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: طبق آخرین گزارش‌ها یک باب واحد مسکونی در روستای پایگلان سروآباد بر اثر زلزله ۴.۴ ریشتری شهر شویشه(توابع سنندج) تخریب شده است.

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۸ دقیقه و ۴۴ ثانیه بامداد شنبه ۱۸ اردیبهشت، حوالی شهر شویشه از توابع سنندج را لرزاند. این زمین لرزه در موقعیت طول جغرافیایی ۴۶.۶ و عرض جغرافیایی ۳۵.۲۱ و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داد.

این زمین لرزه در ۱۷ کیلومتری شهر شویشه(از توابع سنندج)، ۲۴ کیلومتری سروآباد و ۳۷ کیلومتری سنندج و ۱۰۶ کیلومتری کرمانشاه اتفاق افتاد.

این زلزله در شهرهای سنندج، سروآباد و مریوان احساس شد.

شهر شویشه در ۴۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha