فرماندار میاندوآب‌: تقویت مشارکت سیاسی مردم، وظیفه همه مسوولان است

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه میاندوآب‌ گفت: تقویت مشارکت سیاسی مردم که انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری از مصادیق بارز آن به شمار می‌آید و همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده، ضرورتی غیرقابل انکار و وظیفه همه مسوولان است.

حسام شیرازه‌محبت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه انتخابات سیمای دیگری از آزادی در نظام اسلامی ایران است، اضافه کرد: انتخابات فضایی است که روزنه‌های امید را به فردایی بهتر در جامعه روشن می‌کند از این رو حضور فعالانه و آگانه در آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات، فقط انتخاب یک انسان از میان گروهی هم‌شکل از انسان‌ها نیست، اظهار داشت: مردم باید نسبت به انتخابات بی تفاوت نبوده و عملکرد و اظهارات همه کاندیداها را زیر نظر داشته و از میان آنها اصلح ترین و کارآمدترین افراد را انتخاب کنند.

وی بیان کرد: اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو که تعیین کننده زمامدار امور اجرایی کشور و همچنین اعضای شوراهای شهر و روستاهای کشور است، بر کسی پوشیده نیست و تجربه نشان داده است که رای بالا پشتوانه و حاشیه حمایتی قوی برای منتخبان ایجاد می کند.

فرماندار میاندوآب با بیان اینکه شرکت در انتخابات وظیفه مهم دینی، اخلاقی و ملی است، ادامه داد: سال ۱۴۰۰ یکی از سال های سرنوشت ساز کشور است و رخداد بزرگی به شمار می رود که چهار سال سرنوشت کشور را رقم می زند بنابراین اکنون که کشور ما با هدایت مقام معظم رهبری در مسیر توسعه و پیشرفت است، باید این سرعت را با حضورمان در انتخابات افزایش دهیم.

شیرازه محبت تاکید کرد: مشارکت مردم در این رویداد سیاسی بسیار اهمیت دارد چرا که هر رای زمینه را برای مانور اقتدار نظام اسلامی در عرصه های مختلف بین المللی فراهم می کند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز ۲۸ خرداد سال جاری در کشور برگزار می شود.

در انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر ۱۲۰ داوطلب در چهار شهر چهاربرج، باروق، بکتاش و میاندوآب‌ ثبت نام کرده اند؛ همچنین ۸۸۶ داوطلب نیز در روستاهای این شهرستان ثبت‌نام کرده‌اند که برای تصاحب ۵۴۰ کرسی شوراها باهم رقابت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha